Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія»

ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО

Неврегульованість багатьох питань житлово-комунального господарства на центральному рівні, недостатність повноважень влади на місцевому рівні в умовах здійснення децентралізації, низький технічний рівень централізованих систем водопостачання, теплозабезпечення та водовідведення, загальна економічна криза в країні веде до неконтрольованих процесів наданні житлово-комунальних послуг. При цьому, в окремих випадках мова вже йде не про якість таких послуг, а навіть про наявність їх як таких.

"Це стосується кожного" - під таким гаслом 7-9 вересня пройшла науково-практична конференція "Модернізація ЖКГ - основа забезпечення належного рівня якості життя та сталого розвитку громад" та ІІ Міжнародна спеціалізована виставка "ВОДА ТЕПЛО БУДИНОК", організована профільними асоціаціями міст України, "Укрводоканалекологія", "Укртеплокомуненерго" та управителів житла.

"ВОДА ТЕПЛО БУДИНОК" - це особливий майданчик, на якому українські та  зарубіжні підприємства, установи та організації  презентували вироби, матеріали, технології та послуги у сферах водопостачання, водовідведення, теплопостачання, енергозбереження, управління житловим фондом, будівництва і ремонту житла. Протягом трьох днів у виставковому комплексі “НК "Експоцентр України” українські та закордонні підприємства та організації презентували продукцію, технології та послуги, що стосуються життєзабезпечення населених пунктів та облаштування приміщень різного призначення.

Відкрили виставку представники від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Української спілки промисловців та підприємців, Асоціації міст України, Всеукраїнської громадської організації "Клуб мерів", Асоціації "Укрводоканалекологія", Асоціації "Укртеплокомуненерго", Громадської Спілки "Асоціація управителів житла".

 

Після відкриття шановні гості, разом з багатьма відвідувачами, оглянули виставку. На виставці були представлені 68 експонентів, які використовують кращі підходи до збереження енергоресурсів, сучасні технології й моделі управління у сфері житлово-комунального господарства. Всього в роботі виставки взяли участь біля  тисячі осіб. Головним спонсором виступило ТОВ "ВАРНА", яке підтримало ініціативу проведення заходів такого масштабу.

Під час виставки відбулося нагородження учнів та керівників проектів 14 загальноосвітніх навчальних закладів у двох номінаціях – переможців Всеукраїнського конкурсу-гранту "10х10", який проходив на протязі року серед загальноосвітніх та дошкільних навчальних заходів України, в якому взяли участь 48 колективів навчальних закладів.

В рамках виставки проведено науково-практичну конференцію "Модернізація ЖКГ - основа забезпечення належного рівня якості життя та сталого розвитку громад", на якій було піднято та обговорено ряд проблемних питань житлово-комунального господарства, пройшли доповіді спеціалістів та фахівців центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств та установ сфери житлово-комунального господарства, громадських та наукових установ.

В роботі конференції прийняли участь біля 300 осіб, серед яких представники міністерств і відомств держави, міських та селищних рад, органів місцевого самоврядування, керівники та спеціалісти комунальних підприємств, наукових установ та профільних асоціацій.

За участю представників центральної виконавчої влади, науки, керівників підприємств теплоенергетики загальною кількістю біля 100 чоловік проведено нараду з питань підготовки та початку опалювального сезону 2016/2017 підприємствами комунальної теплоенергетики.

На засіданні технічної ради та засіданні робочої групи з якості води та стічних вод  асоціації "Укрводоканалекологія" були представлені презентації кращих інноваційних проектів вітчизняних та закордонних виробників. Обговорені проблемні моменти з якості води, нормативних документів та сертифікації лабораторій по контролю за якістю питної води, в яких взяли участь фахівці підприємств водопровідно-каналізаційного господарства з усіх регіонів України.

На засіданні Ради асоціації "Укрводоканалекологія" були обговорені проблемні поточні питання галузі, стан розгляду законопроектів, прийнято рішення про звернення до депутатів Верховної Ради щодо зарахування на електронні рахунки субвенцій минулого року на відшкодування ПДВ, питання проведення чергової виставки "Вода Тепло Будинок" в наступному році в середині вересня. В засіданні  Ради взяла участь представник Комітету Верховної Ради України Бельдей М.В., яка надала інформацію про стан розгляду законопроектів у сфері житлово-комунального господарства.

Також в рамках виставки за підтримки лідера по виробництву поліетиленових труб ТОВ "Євротрубпласт" відбувся щорічний конкурс на краще підприємство водопровідно-каналізаційного господарства України у номінації "Кращий зварник пластмасових трубопроводів", в якому призові місця розподілилися наступним чином: 1-е місце – КП "Чернігівводоканал", 2-е місце – КП  "Полтававодоканал", 3-є місце – ПАТ АК "Київводоканал". Переможці нагороджені почесними відзнаками та цінними подарунками. КП "Чернігівводоканал" отримало апарат для зварювання поліетиленових труб.

Вперше за багато останніх років вдалося зібрати ветеранів галузі. На запрошення відгукнулось 50 ветеранів. На зборах ветеранів були обговорені проблемні питання галузі та висловлене занепокоєння станом справ більшості підприємств. Було обрано Раду Ветеранів у кількості 6 осіб. Головою Ради став Попов Олександр Юхимович, ветеран галузі. На даний час він очолює Київський водно-інформаційний центр.

Більшість ветеранів галузі відпрацювали на підприємствах водопостачання та водовідведення більше 40 років.

Проведені заходи є дуже важливими, так як вони об'єднали спеціалістів і фахівців житлового-комунального господарства, центральних та місцевих органів виконавчої влади по вирішенню нагальних проблем у галузі, що відбувається вперше на такому рівні і є досить вагомим для вирішення спільних проблем житлово-комунального господарства.

   
   
   
   
   

 

Інші новини >>>