Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія»

Практична підготовка студентів КП «Харківводоканал»

    З 2016 року Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова на замовлення КП «Харківводоканал» здійснює підготовку співробітників підприємства за спільно погодженою освітньо-професійною програмою спеціальності «Водопостачання та водовідведення» спеціальності 192 - ʺБудівництво та цивільна інженеріяʺ, яка передбачає вивчення практичного досвіду застосування сучасних технологій водопостачання, водовідведення та очищення вод.

      Протягом навчального року студенти спільно з викладачами кафедри водопостачання, водовідведення і очистки вод відвідали ряд об'єктів систем водопостачання та водовідведення міста Харкова: комплекси водопідготовки «Дніпро» (смт Краснопавлівка) і «Донець» (смт Кочеток), лабораторію санітарно-епідеміологічного контролю якості води, диспетчерську управління технологічними процесами водопостачання, міські очисні споруди водовідведення № 1 і № 2, водопровідні та каналізаційні насосні станції, а також підприємство «Екотон» і цех хімводоочищення ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5».

      17-18 серпня 2017 року студенти та викладачі кафедри водопостачання, водовідведення і очистки вод університету доценти К.Б. Сорокіна, М.В. Дегтяр та старший викладач В.М. Бєляєва за сприяння Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» ознайомилися з технологічним регламентом і особливостями експлуатації об’єктів водопостачання та водовідведення КП «Дніпроводоканал» м. Дніпро та КП «Водоканал» м. Запоріжжя.

     Зазначена екскурсія до комунальних підприємств організовувалась в рамках практики для студентів з метою ознайомлення з досвідом застосування сучасних технологій, методик, обладнання та техніки, а також успішної реалізації інноваційних проектів на об’єктах водопостачання та водовідведення профільних підприємств України.

     В ході технічної екскурсії студенти ознайомилися з результатами реконструкції та досвідом реалізації інноваційних проектів на водопровідних та каналізаційних очисних спорудах, серед яких впровадження технології біологічного очищення нітрі-, денітрі-, при якій нарівні з процесами нітрифікації застосовані процеси денітрифікації і дефосфотації зі зниженням всіх видів азоту і фосфатів в очищених стічних водах; реконструкція реагентного господарства на водопровідних очисних спорудах із застосуванням сучасного малогабаритного автоматизованого обладнання для приготування та дозування робочих розчинів.

    Одержаний практичний досвід знадобиться для більш глибокого засвоєння теоретичних знань, формування умінь, навичок і компетенцій для успішного вибору та реалізації сучасних технічних рішень в галузі водопостачання та водовідведення.

    Працівники КП ʺХарківводоканалʺ, Харківського національного університету та асоціації ʺУкрводоканалекологіяʺ висловлюють щиру подяку керівництву та працівникам комунальних підприємств водопровідно-каналізаційного господарства міст Дніпро та Запоріжжя за організацію і проведення ознайомлювальних екскурсій з об’єктами господарств та наданими цікавими інформаціями.

 http://ukrvodokanal.in.ua/?controller=gallery&action=index&alias=album&id=44 

                                                                                                                                                                                                      О. М. Романюк

Інші новини >>>