Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія»

Затверджено

 Рішенням Ради Асоціації

„Укрводоканалекологія“

від 24.03.2016 №3

ПОЛОЖЕННЯ

про щорічний всеукраїнський турнір

з міні-футболу серед команд

підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України

 

1. Загальні положення

 

1.1 Цим положенням встановлюється порядок проведення щорічного всеукраїнського турніру із міні-футболу серед команд підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України (далі – Турнір) та визначення його переможців.

 

1.2 Організатором турніру є Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства "Укрводоканалекологія" (далі - Асоціація).

 

1.3 В Турнірі беруть участь не більше однієї чоловічої та/або жіночої команди підприємств водопровідно-каналізаційного господарства незалежно від форм власності та підпорядкування – членів Асоціації (далі – Команда).

 

2. Мета і завдання турніру

 

2.1 Метою Турніру є пропаганда активного способу життя, організація відпочинку та зміцнення здоров’я працівників підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, підвищення ролі фізичної культури та спорту.

 

2.2 Завданням Турніру є активізація та стимулювання діяльності колективів підприємств водопровідно-каналізаційного господарства – членів Асоціації.

 

3. Оформлення заявок на участь у турнірі 

 

3.1 Команда, яка виявила бажання взяти участь у Турнірі, подає до Асоціації у строк не пізніше 1 квітня турнірного року заявку на участь з оформленням заявочного листа (додаток 1), який підписується керівником підприємства.

 

3.2 До заявочного листа Команди на кожного гравця додається довідка з місця роботи на відповідному підприємстві водопровідно-каналізаційного господарства та ксерокопія паспорта громадянина України.

 

3.3 У заявочний лист команди включається не більше 12 гравців.

3.4 До участі в Турнірі не допускаються особи, які мають медичні протипоказання щодо фізичних навантажень.

 

3.5 Відповідальність за правильність оформлення поданих заявкових документів Команди покладається на керівника підприємства.

 

4. Порядок проведення змагань

 

4.1 Змагання проводяться за правилами гри з міні-футболу за системою розіграшу, яка визначається після закінчення терміну подання заявок про участь у Турнірі:

у разі подання заявок на Турнір до 8 Команд – змагання проводиться по круговій системі в одній групі, в одне коло – груповий етап;

у разі подання заявок на Турнір більше ніж 8 Команд – Команди діляться на підгрупи з чисельністю не більше 8 Команд, в яких змагання проводиться по круговій системі в одне коло, після чого Команди, які посіли перші два місця в підгрупах, грають по системі "плей-офф" для визначення призових місць.

 

4.2 Календар проведення змагань складається оргкомітетом з проведення турніру, склад якого додається (додаток 2) після проведення жеребкування Команд.

4.3 Місце проведення турніру визначається оргкомітетом турніру, на основі пропозицій від учасників Асоціації. Пріорітетне право проведення у себе чергового турніру,

 

5. Вимоги до екіпірування гравців

 

5.1 Ігрова форма гравця складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та взуття.

 

5.2 Колір футболок, гетрів та шортів польових гравців Команди повинен бути однотипним за кольоровою гамою та не збігатися з кольорами польових гравців Команди суперників, які грають між собою.

 

5.3 Якщо кольори футболок, гетрів та шортів польових гравців Команд суперниць співпадають, питання заміни їх вирішується шляхом переговорів капітанів Команд.

 

5.4 Кольори футболок польових гравців Команди, які грають між собою, не повинні збігатися з кольорами футболок арбітрів.

 

5.5 Якщо кольори футболок арбітрів співпадають із кольорами футболок футболістів (крім воротаря), змінювати футболки повинні арбітри.

 

5.6 Не допускається участь гравця у спортивному взутті з шипами.

 

6. Умови проведення матчів

 

6.1 Матчі провадяться по два тайми по 10 хвилин загального часу з перервою 3 хвилини між ними.

 

6.2 Матчі проводяться за схемою (4+1) – чотири гравці у полі та один воротар.

 

6.3 Під час проведення матчу кількість замін не обмежена, зворотні заміни допускаються.

 

7. Порядок проведення матчів

 

7.1 Керівники (представники) Команд не пізніше ніж за 10 хвилин до початку матчу зобов'язані заповнити протокол матчу (додаток 3), внести до нього прізвища та ініціали гравців, які будуть брати участь у грі.

 

7.2 Матчі судяться арбітрами, визначеними жеребом оргкомітетом з проведення турніру.

 

7.3 Гравці Команд, прізвище яких не внесено до протоколу матчу, не мають права брати участь у матчі.

 

7.4 Якщо протягом 10 хвилин після визначеного часу початку матчу Команда не вийшла на поле, то вважається, що ця Команда не з’явилася на матч.

 

7.5 Під час матчу гравці Команд зобов’язані дотримуватись вимог правил гри та виконувати рішення арбітрів, неспортивна, некоректна чи недисциплінована поведінка гравців на полі недопустима.

 

7.6 Після матчу арбітр і керівники (представники) Команд зобов'язані належним чином закінчити оформлення протоколу матчу.

 

7.7 Арбітр вносить до протоколу матчу дані щодо гравців, які забили голи чи до яких були застосовані дисциплінарні стягнення, указує про наявність чи відсутність у нього зауважень до гри, після чого підписує протокол.

 

7.8 Керівники (представники) Команд зобов'язані перевірити правильність внесення арбітром даних до протоколу матчу та в разі необхідності вказують у протоколі зауваження до матчу чи вносять запис про подання протесту, коротко викласти його зміст, після чого підписують протокол.

 

8. Порядок визначення переможців

 

8.1 Переможцем гри визнається Команда, яка забила більшу кількість голів у ворота суперника під час матчу, що зараховані арбітром та внесені до протоколу матчу.

 

8.2 На груповому етапі турніру допускається закінчення матчів із нічийним результатом.

 

8.3 У разі нічийного результату в фінальних матчах по системі "плей-офф" пробивається серія з 6-ти метрових ударів (із трьох ударів).

 

8.4 За неявку Команди на матч групового етапу Турніру без поважної причини їй зараховується технічна поразка з рахунком 0:3, Команді-суперниці – технічна перемога з рахунком 3:0.

 

8.5 Якщо обидві Команди не з’явилися на матч групового етапу турніру без поважних причин, їм зараховується технічна поразка (0:3).

8.6 Команді, яка не з’явилася на матч фінального етапу Турніру по системі "плей-офф" без поважних причин, зараховується поразка

 

8.7 Команда, яка повторно не з’явилася на матч без поважної причини, знімається з Турніру.

 

8.8 У разі якщо Команда, яка знята зі змагань, провела половину й більше матчів у груповому етапі, їй зараховуються технічні поразки в матчах, які залишились із рахунком (0:3), а Командам-суперницям зараховуються перемоги – (3:0); якщо менше половини матчів, результати матчів за участю цієї Команди анулюються.

 

8.9 У разі припинення матчу групового етапу арбітром із вини однієї з Команд їй зараховується технічна поразка з рахунком (0:3), якщо рахунок відповідного матчу на момент припинення вищий, ніж (3:0) на користь Команди, якій зараховується перемога, то зберігається більш високий результат, а якщо такий матч припинений з вини обох Команд, то обом командам зараховується технічна поразка з рахунком (0:3).

 

8.10 У разі припинення матчу фінального етапу по системі "плей-офф" арбітром із вини однієї з Команд їй зараховується технічна поразка, а якщо такий матч припинений з вини обох Команд, то обом Командам зараховується технічна поразка.

 

8.11 Якщо в матчі групового етапу Турніру брав участь гравець, якого відсторонено від участі в Турнірі, у процесі матчу вилучено, дискваліфіковано відповідно до положення, не внесено до протоколу матчу, заявлено з порушенням вимог положення чи не заявлено взагалі, то Команді зараховується технічна поразка (0:3), а Команді-суперниці технічна перемога (3:0), а якщо такі порушення допущені у матчі групового етапу турніру обома Командами, то таким Командам зараховуються технічні поразки (0:3).

 

8.12 Якщо в матчі фінального етапу Турніру по системі "плей-офф" брав участь гравець, якого відсторонено від участі в Турнірі, у процесі матчу вилучено, дискваліфіковано відповідно до положення, не внесено до протоколу матчу, заявлено з порушенням вимог положення чи не заявлено взагалі, то Команді зараховується технічна поразка, а Команді-суперниці технічна перемога, а якщо такі порушення допущені у матчі фінального етапу турніру обома Командами, то таким Командам зараховуються технічні поразки.

 

8.13 Якщо в матчі групового етапу Турніру внаслідок вилучення арбітром гравців із гри на полі залишилося двоє гравців Команди, то матч припиняється арбітром, такій Команді зараховується технічна поразка (0:3), а Команді-суперниці технічна перемога (3:0), а якщо рахунок відповідного матчу на момент припинення вищий, ніж (3:0) на користь Команди, якій зараховується перемога, то зберігається більш високий результат.

 

8.14 Якщо в матчі фінального етапу Турніру по системі "плей-офф" внаслідок вилучення арбітром гравців із гри на полі залишилося двоє гравців Команди, то матч припиняється арбітром, такій Команді зараховується технічна поразка, а Команді-суперниці технічна перемога.

 

8.15 Команда, за яку повторно безпосередньо грав гравець, заявлений із порушенням вимог положення чи не заявлений узагалі, або у разі повторного порушення вимог, знімається з Турніру.

 

9. Визначення місць

 

9.1 У груповому етапі змагань місця Команд визначаються за більшою кількістю турнірних очок, набраних ними за підсумками всіх ігор.

 

9.2 За перемогу в матчах Команді нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.

 

9.3 У всіх випадках у разі рівності очок у двох або більше Команд перевага надається команді, яка:

а) має кращі показники в матчах між собою:

кількість очок;

кількість перемог;

різниця забитих та пропущених м’ячів;

б) краща різниця забитих і пропущених м’ячів у всіх матчах;

в) найбільша кількість забитих м’ячів у всіх матчах;

г) жереб.

 

9.4 У фінальному етапі Турніру місця Команд визначаються залежно від досягнутих результатів у матчах "плей-офф".

 

10. Умови та порядок нагородження

 

10.1 Команда, яка здобула перемогу в Турнірі, нагороджується перехідним  Великим кубком та Малим кубком, що залишається у команді, гравці Команди, яка здобула перемогу в турнірі, нагороджуються комплектом з 12 медалей.

 

10.1.1 Команда, яка тричі поспіль здобула Великий, залишає його у себе.

 

10.2 Команди, що зайняли друге й третє місця в Турнірі, нагороджуються Малими кубками та медалями відповідних ступенів.

 

10.3 Гравці, які відзначились особистими досягненнями в номінаціях кращий бомбардир та воротар, нагороджуються кубками та грамотами Асоціації:

Кращий бомбардир – гравець, який забив найбільшу кількість голів під час розіграшу Турніру;

Кращий воротар – за рішенням оргкомітету.

Кращий захисник – за рішенням оргкомітету.

Кращий гравець турніру – за рішенням оргкомітету.

 

10.4 Витрати по проведенню змагань Турніру покладається на Асоціацію за рахунок цільових та спонсорських внесків.

 

 

Додаток 1 ЗАЯВОЧНИЙ ЛИСТ на щорічний всеукраїнський турнір з міні-футболу серед команд підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України 

Додаток 2  СКЛАД оргкомітету з проведення щорічного всеукраїнського турніру з міні-футболу серед команд підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України 

Додаток 3 ПРОТОКОЛ МАТЧУ щорічного всеукраїнського турніру з міні-футболу серед команд підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України

 

 

 

 

Директор                                                            О. Романюк