На засіданні були присутні депутати Верховної Ради, представники Мінрегіону, офісу реформ, КМДА, Асоціації міст України, Асоціації “Укрводоканалекологія” та Асоціації “Укртеплокомуненерго”.

Розглядалися питання підготовки та прийняття підзаконних актів до Закону Україїни “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” та Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.
За інформацією Мінрегіону – основні нормативні акти розроблені і передані на погодження до ЦОВВ, але погодження проходить складно, багато зауважень від Мінсоцполітики та  Мінекономозвитку.

У зв`язку з відсутністю нормативної бази неможливо своєчасно почати виконання Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”. При цьому перш за все теплопостачальні організації отримують штрафнісанкції за несвоєчасне встановлення приладів обліку. З боку Асоціації “Укрводоканалекологія” було наголошено, що не вирішено принципове питання – джерела фінансування для встановлення лічильників. Поки це питання не буде вирішено – справа не зрушить з місця.

При прийнятті Закону ми неодноразово наголошували на тому, що єдине реальне джерело фінансування – це тариф. З Асоціацією знагод і НКРЕКП, але народні депутати вирішили інакше – за рахунок внесків споживачів.

Нами було запропоновано повернутись до цього питання шляхом внесення змін до Закону. Розглядались інші джерела: кредити банків, різниця в тарифах з Державного бюджету, фонд енергоефективності. Але на думку фахівців ці джерела навряд чи вдасться використати.

При розгляді Закону України “Про житлово-комунальні послуги”  також було відмічене дуже повільне розроблення нормативних актів. Перш за все це Правила надання послуг.

Постанова про розмір абонентської плати повинна бути найближчим часом прийнята. Але для підприємств це не вирішує питання з проблемою відміни тарифу на холодну воду, про що нас попередила НКРЕКП (через часовий розрив в застосуванні Закону – він вступає в силу з 10 червня 2018 року, а споживачі зобов`язані визначитись з заключенням договору до 10 грудня 2018 року ).

По вказаним принциповим питанням вирішили винести на засідання Комітету питання про ініціювання внесення змін до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” щодо продовження терміну встановлення приладів обліку. Доручено Мінрегіону надати пропозиції по джерелам фінансування встановлення лічильників.

Щодо загрози з відміни тарифу на холодну воду – вирішили звернутись до національного регулятора з пропозицією відповідно до прикінцевих положень Закону України “Про житлово-комунальні послуги” прийняти рішення про відміну тарифу після заключення договорів зі споживачами.