15 травня 2018 року  в рамках виставки Аква-Терм 2018 відбулась Конференція по обговоренню фінансового стану підприємств галузі водопостачання та водовідведення та реалізації виконання Законів «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та Закону «Про ЖКП».

Захід розпочав президент Асоціації Укрводоканалекології Дмитро Новицький. Він передав слова вітання та побажання плідної роботи усім присутнім від прем`єр міністра України Геннадія Зубка та заступника міністра Мінрегіону Едуарда Кругляка.

В своїй промові Дмитро Новицький зупинився на найболючіших питаннях галузі, зокрема по різниці в тарифах, яка зараз складає 3,4 млрд гривень та 400 млн на погашення ПДВ, з яких Мінфіном профінансовано лише близько 100 млн грн. А також зміни податків, в тому числі нарахування ренти за водокористування, яка немає джерела покриття витрат та не включена в тариф.

Багато питань та справжню дискусію викликала промова директора Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталі Хоцянівської по стану розробки методик та підзаконних актів, а також по фінансовому стану галузі. Директор департаменту із регулювання відносин у сфері централізованого водопостачання та водовідведення НКРКЕП Артем Чумак презентував зміни до Порядку та процедури формування тарифів.