На засіданні були присутні члени Ради Асоціації та фахівці Мінрегіону.

Відкрив засідання Президент Асоціації – Дмитро Новицький, який привітав усіх учасників та відзначив важливість живого спілкування і проведення таких нарад в у мовах пандемії.

Також онлайн приєдналась:

Заступник Міністра розвитку громад та територій – Хоцянівська Наталія Володимирівна та надала інформацію щодо діяльності Міністерства після підписання законопроекту №2458, розробку Концепції розвитку галузі ВКГ та можливих змін у законодавстві стосовно контролю та регулюванню підприємств;

Член НКРЕКП – Бабій Ольга Андріївна, повідомила про зміни до Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення та плани діяльності НКРЕКП на наступний рік.

Директор Департаменту комунальних послуг та комунального обслуговування – Ведмідь Андрій Станіславович та його заступниця Перегінчук Ірина Тарасівна детально розповіли про напрацьовані  Мінрегіоном пізаконні акти та надали розяснення членами Ради Асоціації по окремим питанням.

Найближчим часом експерти Асоціації Гула Катерина та Колесник Олена проведуть вебінар щодо роз`яснень окремих положень законопроекту №2458.

Директор Шкінь Олександр Михайлович повідомив, що Асоціацією разом з робочою групою при Мінрегіоні вже розроблено проект змін до ДСанПіН 2.2.4-171-10. Водночас повідомляємо, що ця робота може бути зупинена через брак коштів та нерозуміння деяких учасників Асоціації. Наповнення відповідного фонду Асоціації станом на 16.12.2020 менше 30%.

Було обговорено інші напрямки діяльності Асоціації до яких може приєднатись фахівці з будь-якого підприємства:

  • розробка проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань приєднання до мереж»;
  • внесення змін до Правил технічної експлуатації (№30);
  • внесення змін до Правил технічної користування (№190);
  • внесення змін до Правил приймання стічних вод (№316);
  • пілотний проект по реалізації ЕСКО механізмів у галузі ВКГ.

Щодо петиції «Про заборону фосфатних мийних засобів для покращення стану водних об’єктів України» то на жаль виявилось, що наші підприємства ця проблема не хвилює і на даний момент із 25000 потрібних підписів зібрали лише 2400.

Асоціація продовжує практику проведення онлайн  навчань та запрошує фахівців до участі. Просимо уважно слідкувати за розсилками Асоціації. Водночас планується проведення семінарів щодо останніх зміни у законодавстві.

Радою Асоціації дано доручення дирекції почати підготовку до проведення Міжнародного водного форуму Яремче 2021 та Загальних зборів Асоціації у лютому 2020 року. Інформація щодо участі буде надіслана до кінця наступного тижня.