22 БЕРЕЗНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДИ
Започаткований ООН у 1993 році Всесвітній День Води проводиться щорічно 22 березня. Цей день має на меті привернути увагу до важливості прісної води для нашого існування.
Пропозицію започаткувати даний міжнародний день було оприлюднено у 1992 році на Конференції Організації Об’єднаних Націй з довкілля і розвитку в Ріо-де-Жанейро. У тому ж році Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, в якій 22 березня кожного року проголошено Всесвітнім Днем Води. Тим самим ООН підкреслює ключову роль водозабезпечення та санітарії для боротьби з бідністю та забезпечення економічного зростання і екологічної сталості.
Тема Всесвітнього Дня Води 2020 року присвячена нерозривному зв’язку питань води і водопостачання з проблемами зміни клімату. Грамотне управління водними ресурсами допоможе у боротьбі з повенями, посухою, збільшить доступ до води для більшої кількості людей, знизить рівень забруднення води, скоротить обсяги парникових газів, а також допоможе боротися зі зміною клімату.
Шляхом адаптації до впливів зміни клімату на водні ресурси ми зможемо захистити здоров’я і життя людей.
Наші основні цілі окреслені чітко і конкретно:
• Перед нами стоять невідкладні завдання. Особи, відповідальні за кліматичну політику, повинні включати питання води в основу планів дій.
• Грамотне управління водними ресурсами може допомогти у боротьбі зі зміною клімату. Існують стійкі, доступні і стандартні рішення проблем у сфері водопостачання і санітарії.
• Кожен з нас повинен зробити свій вклад у вирішення завдань, що визначені. У нашому повсякденному житті ми можемо виконувати прості, але вкрай важливі дії, що допомагають у вирішенні проблеми зміни клімату.
На даний час 2,2 млрд. людей не мають доступу до безпечної води. Необхідно вживати заходи для боротьби з глобальною водною кризою. Всесвітній День Води також спрямований на підтримку зусиль з досягнення цілі сталого розвитку 6: водопостачання і санітарія для всіх до 2030 року.
Наскільки гостро стоїть питання водних ресурсів в Україні можна переглянути за посиланням: https://sdg6data.org/country-or-area/Ukraine
Інформація підготовлена за матеріалами розташованими на сайті ООН (https://www.un.org/ru/observances/water-day)
Світлина від Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління.