На нараді було озвучено кілька питань. Одне з основних – це ситуація з постачанням хлору та шляхи її вирішення.

Було відмічено, що підприємства галузі та місцева влада недостатньо приділяли уваги цьому питанню. Монополіст (АТ «ДНІПРОАЗОТ») цим скористався для вирішення власних проблем. Хоча, як виявилось, є можливість альтернативних поставок дезинфікантів в достатній кількості.

В короткий строк налагоджені поставки хлору з Румунії (правда, в обмеженій кількості, але з часом це можна збільшити ), Ужгород з допомогою ОДА налагодив поставки хлору з Угорщини. Є пропозиції з Узбекистану.

На жаль, хлор це не простий реагент, який можна без проблем транспортувати та зберігати. Повинно бути ряд дозволів від Управління експортного контролю, Укртрансбезпеки. Зберігання знаходиться під пильним наглядом ДСНС. Тому швидке налагодження альтернативних поставок вимагає часу та ресурсів, відпрацювання логістики, наявність спеціальної тари та транспорту.

Було підкреслено, що на засідання Кабінету Міністрів України буде винесено питання про створення державного резерву.

АТ «ДНІПРОАЗОТ» відновив свою роботу. На їх вимогу підприємства мають заключити з заводом прямі контракти. Хоча ціна, яку встановив завод , значно перевищує  попередню, не кажучи про інші держави.

Підприємства мають повторно пройти процедуру закупок. Звучало, що всі проблеми на місцях потрібно вирішувати з залученням ДСНС (включаючи процедуру закупок).

Було відмічено, що Асоціація відіграла значну роль в оперативному вирішенні дуже важливої проблеми для всієї держави, що приємно.

Ми і зараз постійно контролюємо ситуацію та допомагаємо постачальникам  оперативно вирішувати проблеми.

Що до інших питань – підготовка до зими стосувалась більше підприємств теплопостачання.

Заборгованість за спожиту електроенергію сягає більше 7 млрд грн (тому рахунку по підприємствах нашої галузі більше 5 млрд грн ) і продовжує зростати. На запитання про відшкодування різниці в тарифах відповіді не прозвучало (із наших джерел відомо, що НКРЕКП продовжує займати позицію по невизнанню цієї заборгованості та не збирається встановлювати алгоритм для енергоринку).