22 березня відзначається Всесвітній день водних ресурсів, метою якого є привернення уваги до проблем нестачі питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

В цьому році тема Дня води, визначена Генеральною Асамблеєю ООН – “Підземні води: зробити невидиме видимим”. Як відомо, основним джерелом водопостачання в Україні є поверхневі води, а підземні водозабори використовуються в меншій мірі.  Але війна, що прийшла в нашу країну, позбавляє мирне населення таких простих і необхідних благ, як централізоване водопостачання, незважаючи на те, з яких джерел воно здійснюється.

Ворог руйнує інфраструктуру міст, в тому числи і об’єкти водопровідного господарства, залишаючи людей без доступу до найбільш життєво важливого ресурсу – води. Найбільш постраждало місто Маріуполь: там зруйновано  водопровідні очисні споруди та каналізаційні очисні споруди, в місті відсутнє централізоване водопостачання. Пошкоджень продовжує зазнавати інфраструктура водоканалів у Харкові, Миколаєві, Чернігові, Сумах, Запоріжжі, Житомирі тощо.

Працівники водоканалів по всіх містах України щодня героїчно борються за те, щоб забезпечувати стабільне водопостачання за будь-яких умов.

Для всіх українців Всесвітній день водних ресурсів у цьому році став днем, коли ми по-справжньому усвідомлюємо цінність води та на власні очі бачимо жахливі наслідки її нестачі, а також розуміємо важливість праці тих людей, завдяки яким вода з’являється у наших кранах.