Весь цей час «Укрводоканалекологія» працює над інтеграцією водопровідних підприємств України у європейську та світову спільноту водоканалів, співпрацює з усіма гілками влади, бере участь у створенні нормативних документів, представляє водопровідну галузь на міжнародних заходах тощо. В об’єднання входить понад 200 учасників, серед яких усі найбільші підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, національні виробники, дистриб’ютори та імпортери галузевої продукції, проєктно-вишукувальні та навчальні заклади.

За 32 роки Асоціація перетворилась в організацію, яка реально впливає на формування та здійснення державної політики водопостачання та водовідведення, екології навколишнього середовища. Вона користується заслуженим авторитетом як у вітчизняному і міжнародному муніципальних середовищах, так і у вищих ешелонах державної влади, численних інституціях суспільства.

Під час війни Асоціація перебудувала свою роботу для активної допомоги водоканалам, що постраждали внаслідок бойових дій. Вона стала об’єднуючою ланкою між українськими водоканалами, профільними бізнес структурами, міжнародними гуманітарними та фінансовими організаціями. Завдяки чіткій та злагодженій координації дій швидко виявляються нагальні потреби,  за запитами оперативно ведеться пошук серед можливих донорів, і в результаті  допомога своєчасно надається водопровідним підприємствам для відновлення послуг водопостачання та водовідведення. Найбільш активно Асоціація співпрацює з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та ЮНІСЕФ. Ці та інші гуманітарні організації надавали та продовжують надавати допомогу водоканалам Миколаєва, Чернігова, Харкова, Сум, Ірпеня, водопостачальним підприємствам на сході країни тощо.

Наразі першочергове завдання Асоціації – забезпечення населення країни питною водою та послугами водовідведення. Але ми тримаємо незмінний курс на інтеграцію у європейську спільноту, і продовжуватимемо активно працювати над вдосконаленням законодавства та допомагатимемо українським водоканалам модернізуватись і покращувати якість послуг.

Сьогодні хочемо подякувати всім членам нашої великої родини: мужнім і самовідданим фахівцям водопровідних підприємств, які ризикуючи життям забезпечують водопостачання споживачів; представникам бізнесу, що надають свою продукцію для відновлення водопровідних об’єктів; гуманітарним організаціям, які у небезпечних умовах доставляють допомогу у постраждалі міста; зарубіжним колегам за постійну підтримку; Мінрегіону та НКРЕКП за оперативні рішення та впровадження необхідних змін до чинного законодавства.

Тримаючись разом, ми все подолаємо, відновимо водопровідно-каналізаційну галузь України і забезпечимо споживачам європейський рівень послуг.