22 березня традиційно відзначаємо Всесвітній (міжнародний) день водних ресурсів.

Цього року його темою є «Вода для миру», що підкреслює важливу роль води в стабільності та процвітанні світу. Коли води не вистачає, або вона забруднена, може зрости напруженість між громадами та країнами.  Понад 3 мільярди людей у всьому світі залежать від води, яка перетинає національні кордони.

Для України наразі це дуже актуальна тема. Масштабна війна, яка прийшла на нашу землю, поміж іншого спричиняє тяжкі гуманітарні та екологічні наслідки. Українці особливо відчули цінність води, оскільки через війну багато наших співвітчизників було позбавлено базового права людини – права на питну воду. Ворог навмисно руйнував водопровідну інфраструктуру, залишаючи цілі міста без водопостачання, а також каналізаційні споруди, спричиняючи витік стоків і забруднення поверхневих вод.

На сьогодні близько 2 мільйонів українців не мають сталого доступу до питної води на окупованих та прифронтових територіях, і повернути їм повноцінне централізоване водопостачання буде можливо лише після перемоги.

Разом з тим, вже зараз кожна людина може зробити свій внесок у захист водних ресурсів відповідальним та раціональним використанням води. Навіть незначні на перший погляд дії можуть допомогти у вирішенні водної кризи у майбутньому:

– Економно споживати: не допускати протічок сантехніки, вимикати воду під час чищення зубів, використовувати пральні машини з економним режимом, приймати душ замість ванної.

– Не забруднювати: не викидати побутові відходи у водойми, не використовувати фосфатовмісні миючі засоби, не мити машини на берегах водойм тощо.