Сьогодні у Варшаві в рамках виставки-конференції Rebuild Ukraine пройшов Міжнародний водний форум WATER SOLAR RECOVERY FORUM, співорганізатором якого є Асоціація «Укрводоканалекологія».
⠀
“Наша мета – підтримати відбудову української інфраструктури та стати партнерами на шляху до відновлення. Сьогоднішній захід – це приклад партнерства і співпраці, і я радий бути залученим у цей процес” – сказав Павел Сікорський.
Марина Денисюк, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України у вітальні промові відзначила: “Сьогодні ми будемо обговорювати виклики, які постали перед водним господарством нашої країни через війну, та можливості відновлення. Адже водопостачання та водовідведення – це життєво важливі галузі для суспільства. Збитки в цих галузях через війну вже сягають одного мільярда доларів. У відновленні галузі ми покладаємося на наших зарубіжних партнерів та інноваційні рішення, які допоможуть відбудувати критичну інфраструктуру. На державному рівні ми ставимо найвищим пріоритетом модернізацію нашої інфраструктури та впорядкування законодавчої сфери у відповідності до європейських норм, щом українці мали доступ до якісного водопостачання”.
⠀
👀 Переглянути презентацію можна за посиланням.
⠀
🚰 «Водоканали України – це не лише підприємства, що надають життєво необхідні послуги, але й основа інфраструктури наших міст та громад. Ми повинні розуміти свою відповідальність і водночас чітко усвідомлювати, що без спільних зусиль усіх рівнів – влади, міжнародних партнерів і самих підприємств – досягти стійкості буде важко, але ми готові зробити свій внесок у забезпечення стійкості та розвитку нашої галузі. Сьогоднішня співпраця та взаємна підтримка стануть запорукою нашого успіху в майбутньому», – зазначив Дмитро Новицький.
⠀
👉Переглянути презентацію можна за посиланням.
⠀
🔏 Сторони, що підписали меморандум:
⠀
🇺🇦 Асоціація «Укрводоканалекологія» (Україна),
🇩🇪 Баварське агентство з охорони довкілля (Німеччина),
🇧🇶 Європейська організація з бенчмаркінгу (Нідерланди),
🇵🇱 Гданський водний фонд (Польща)
⠀
☝🏻 Метою меморандуму є підтримка розвитку потенціалу для забезпечення надійної, безпечної та економічно ефективної роботи об’єктів водопостачання та водовідведення. Як управлінський, так і технічний персонал повинні отримати навички, знання та європейські найкращі практики для підготовки до належного відновлення, модернізації та експлуатації інфраструктури галузі, а також для вирішення майбутніх викликів і використання можливостей, зокрема в контексті набуття членства в ЄС.
⠀
Досвідом роботи свого підприємства в умовах війни поділився директор Сумського водоканалу Анатолій Сагач:
“Працівники водоканалу продовжують виконувати свою роботу в умовах обстрілів і тривалих повітряних тривог. Дуже часто ворог цілиться в енергетичні об’єкти, спричиняючи блекаут у місті, що також впливає на наші об’єкти. Дякую міжнародним партнерам, які допомогли забезпечити підприємство автономними джерелами живлення, але коштів на паливо для генераторів не закладено в тариф у достатній кількості. Донори, зокрема ЮНІСЕФ, вже почали допомагати нам із паливом. Також партнери забезпечують підприємство частотними перетворювачами”
⠀
🗣 “Ми збираємо інформацію про потреби водоканалів, координуємо допомогу, яка надходить від різних гуманітарних та фінансових організацій. Зібрана нами інформація потребує верифікації та детального опису. Говорячи про проєкти, ми бачимо, що донори вже переходять від безпосереднього відновлення до підтримки стабільної роботи водопостачальних підприємств. У нас є успішні кейси робіт з відновлення системи водопостачання, зокрема після Каховської трагедії, а також в Донецькій області”
⠀
👉 Більше можна дізнатись з презентації.
📣 Заступник директора МКП «Миколаївводоканал» Віктор Пісоцький розповів учасникам форуму про досвід та механізми впровадження проєктів у сфері водопостачання та водовідведення Миколаєва, адже водопровідно-каналізаційне господарство міста дуже сильно постраждало через ворожі обстріли. За допомогою донорів та міжнародних партнерів водоканал реалізує глобальні проєкти для відновлення водопровідної системи.
👁🗨 Детальніше у презентації за посиланням.
⠀
🔹Jyrki Rautamäki, старший консультант Nefco (посилання на презентацію);
⠀
🔸 Анастасія Калов, консультант в проекті Платформа муніципальних операторів Die Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) (посилання на презентацію).