Наприкінці 2020 року Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія» відсвяткувала свій 30-річний ювілей. За цей час вдалось об’єднати близько 200 найактивніших фахівців галузі з-понад 100 водоканалів, а також представників національних виробників, дистриб’юторів та імпортерів водопровідно-каналізаційної продукції, проєктно-вишукувальних підприємств і профільних навчальних закладів.

За роки активної роботи Асоціація «Укрводоканалекологія» стала справді потужною й авторитетною організацією, що здатна не тільки відстояти інтереси галузі в конкретних ситуаціях, а й реально впливати на формування та здійснення державної політики у сфері водопостачання та водовідведення.

На цей час налагоджено співпрацю з Міністерством розвитку громад та територій України, триває робота з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, з НКРЕКП, з профільними комітетами Верховної Ради України, з міжнародними організаціями.

Асоціація «Укрводоканалекологія» тримає на контролі ті питання, що найбільш негативно позначаються на роботі підприємств галузі. Це і відсутність своєчасних рішень щодо встановлення повноцінних тарифів на послуги, і неповною мірою відшкодування встановлених окремим категоріям населення пільг на оплату послуг, і припинення дотування сфери, і відсутність з боку держави належної фінансової підтримки, і недосконалість кредитної та податкової політики.

Представники Асоціації «Укрводоканалекологія» беруть участь у робочих групах із підготовки підзаконних актів, зокрема правил надання послуг, правил користування системами централізованого водопостачання та водовідведення та правил технічної експлуатації цих систем.

Усі ці досягнення стали можливими завдяки керівництву Асоціацією «Укрводоканалекологія» президента Дмитра Новицького, який увесь цей період ще й очолював ПрАТ «АК «Київводоканал». Нещодавно Дмитро Новицький склав повноваження голови правління – генерального директора ПрАТ «АК «Київводоканал». Сподіваємося, що тепер Дмитро Юрійович зможе зосередитися на завданнях та напрямах, що поставлені перед Асоціацією «Укрводоканалекологія».

Насамперед це формування Водної стратегії України, що має визначити напрями розвитку галузі водопостачання та водовідведення, імплементація українського законодавства до Європейських директив з якості води та наведення ладу в розрізненій нормативно-правовій законодавчій базі, активні комунікації зі споживачами водоканалів.

Отже, попереду непроста, але вкрай необхідна робота, яку Асоціація «Укрводоканалекологія» сподівається виконати разом зі своїм керманичем, – адже за її результатами водоканали отримають можливість виробляти якісну питну воду, що відповідатиме вимогам українського та європейського законодавства, і при цьому працювати беззбитково.