Асоціація «Укрводоканалекологія» та WASH Cluster Ukraine активно працюють над відновленням водопостачання на територіїях Дніпропертровської області, що постраждали внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС.

Загалом у цих населених пунктах проживає один мільйон людей, які залишились  без централізованого водопостачання або зіткнулись  із суттєвими його обмеженнями.

З 6 червня  водопостачання відсутнє у місті Покров, з 9 – у Нікополі, Марганці і Токмаківці. У містах  Апостолове та Зеленодольськ система водопостачання поки що працює, але передбачається, що вона припинить свою роботу з 15 по 18 червня. Залишається складною ситуація з водопостачанням Кривого Рогу. Щоб зекономити ресурси, місцевий водоканал ввів обмеження водопостачання у нічний час.  За розрахунками фахівців, це дозволить забезпечувати мінімальний рівень водопостачання міста протягом 45 днів.

У постраждалих містах були негайно вжиті першочергові заходи – забезпечено підвезення питної води автотранспортом та роздача бутильованої. Далі фахівці працюватимуть над проєктами відновлення централізованого водопостачання. Спеціалістами Асоціації та WASH Cluster вже розроблені варіанти водопостачання для кожного населеного пункту, який має свої особливості. Варіанти включають можливості налагодження водопостачання як з відкритих, так і з підземних джерел. Для фінансування робіт і закупівлі обладнання активно залучаються міжнародні гуманітарні та донорські організації.

Водоканали України об’єднались, щоб забезпечити мешканців постраждалих населених пунктів водою, а колег-водоканальців  засобами для продовження роботи. У якості допомоги передають спецтехніку для розвезення води, ємності для її зберігання, насосне та інше обладнання, будівельні матеріали тощо. Водоканали Львова та  Бородянки передали автоцистерни для підвозу води у Марганець, Чернігівводоканал  – у Покров. Ємності для питної води Київводоканал передав Марганцю, а Бориспільводоканал – Нікополю. Віримо, що об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати будь-які випробування, забезпечити людей водою та відновити зруйновану інфраструктуру.