Асоціація “Укрводоканалекологія” занепокоєна подіями, які зараз відбуваються на одному із підприємств водної галузі, а саме МКП “Миколаївводоканал” та розповсюдженням в ЗМІ упередженої інформації, яка на даний час є не підтвердженою, але суттєво впливає на імідж підприємства.
Особливо це обурює зараз, в часи, коли велика кількість працівників водоканалів хворіють, а підприємства не мають змоги піти на карантин, бо забезпечують життєдіяльність міста, коли суттєво впала платоспроможність споживачів і підприємства недоотримають кошти за свою роботу, коли постійно зростає вартість складових тарифу, а актуальні тарифи застосовувати не дозволено.
Тим більше, що у листопаді 2020 року Державна аудиторська служба України ініціювала та провела комплексну перевірку закупівель електроенергії МКП “Миколаївводоканал”, починаючи з етапу планування, оприлюднення інформації, проведення торгів, розкриття тендерних пропозицій, їх оцінка та розгляд, укладання та виконання договору, у тому числі підписання додаткових угод з енергопостачальними компаніями.
26 листопада за результатами перевірки надано висновок аудиторської служби – порушень законодавства у сфері публічних закупівель не виявлено.
Прикро, що подібні події відволікають працівників водоканалу від головного завдання: забезпечувати мешканців послугою водопостачання і водовідведення, яке виконується виключно у правовому полі з дотриманням законодавства України, а подібні заяви у ЗМІ негативно впливають на імідж підприємства та людей, які там працюють.
Асоціація «Укрводоканалекологія»повністю підтримує МКП “Миколаївводоканал” та готові сприяти у проведенні розслідування правоохоронними органами, щоби якомога скоріше це питання набуло ясності, а також зробить все можливе, щоби цей процес став прозорим та публічним.