Мери та губернатори міст, де розташовані водоканали-ліцензіати, звернулись до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з проханням терміново  відкоригувати тарифи на послуги водопостачання та водовідведення на 2020 рік.

В зв’язку з Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом сьогодні до підприємств галузі пред’являються більш жорсткі вимоги стосовно якості питної води та очищення стічних вод.

На даний час підприємства галузі не зможуть дотримуватися цих вимог у зв`язку з відсутністю державної підтримки та збитковістю тарифів.

Капітальних вкладень у модернізацію обладнання не було практично з радянських часів. Це призвело до майже повного зносу основних фондів і поставило під загрозу наявність централізованого водопостачання та водовідведення взагалі.

«Для технічного переоснащення водоканалів потрібно біля 40 мільярдів доларів. Такі величезні кошти можливо залучити тільки по довгострокових кредитах, які потрібно буде повертати за рахунок тарифу. На сьогодні діючих тарифів не вистачає навіть на покриття операційних витрат. Тарифи на послуги підприємств галузі в шість разів нижчі, ніж в європейських країнах, при цьому складові собівартості послуг водопостачання та водовідведення вже дорівнюють європейським», – зауважує директор Асоціації «Укрводоканалекологія» Олександр Шкінь.

Тільки за 2018 рік підприємства понесли збитки в розмірі 1,5 мільярди гривень, а загальна сума заборгованості з різниці в тарифах складає вже близько 3,5 мільярдів.

Якщо терміново не встановити тарифи на 2020 рік, водоканали не тільки не зможуть дотримуватися нових вимог якості питної води, але й опиняться на межі банкрутства.