«Бажаєш миру — готуйся до війни», — каже відоме прислів’я. Важлива частина такої підготовки — в умовах надзвичайної ситуації змогти забезпечити мирне населення життєво важливими послугами, серед яких одні з ключових — водопостачання та водовідведення.

Результатом спільної роботи  колективів багатьох водопостачальних підприємств України, Інституту комунальної інфраструктури та Асоціації «Укрводоканалекологія» стало узагальнення досвіду роботи водоканалів під час війни. Ці напрацювання були сьогодні презентовані в онлайн-режимі нашим колегам з європейських країн, які можуть опинитись під загрозою розгортання воєнних дій.

Головними спікерами заходу стали директор Інституту Комунальної інфраструктури Олександр Кравченко, представники Асоціації, а також керівники Миколаївського, Сумського та Чернігівського водоканалів. Вони розповіли про основні виклики, з якими стикнулись водоканали  під час воєнної агресії; невідкладні заходи, які необхідно вжити  для стабілізації систем водопостачання/водовідведення і переходу до їх планомірного післявоєнного відновлення; особливості роботи з міжнародними донорами, гуманітарними організаціями, бізнес-структурами тощо.

До заходу в онлайн-режимі доєдналось близько 100 учасників з різних країн: Фінляндії, Литви, Естонії, Данії, Ірландії, Болгарії, Словаччини, Великобританії, Чехії тощо. Для вивчення досвіду та його розповсюдження приєднались міжнародні організації, такі як Міжнародний Комітет Червоного Хреста, UNICEF, Wash Cluster, Міжнародна організація з Міграції, Європейська федерація національних асоціацій служб водопостачання та багато інших.

«Коли на мирні міста падають бомби, а ракети атакують об’єкти інфраструктури, часу на роздуми і планування не буде. Діяти потрібно максимально швидко за чітко опрацьованими алгоритмами, методиками, рекомендаціями. Але досвіду роботи водоканалів у таких умовах немає від часів Другої світової. Ми підсумували свій досвід роботи в умовах війни і хочемо передати його всім країнам, які знаходяться під потенційною загрозою війни. Щиро сподіваємося, що він не знадобиться їм найближчим часом, але краще бути готовими до всього», – сказав президент Асоціації   «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький.

Завантажити електронний примірник презентованого видання можна за посиланнями: