У середу, 19 грудня, о 13.00 у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” (вул. Рейтарська, 8/5а) розпочнеться прес-конференція на тему “Закон “Про ринок електричної енергії”: водоканали України опиняються на межі припинення постачання питної води”.

Згідно із Законом, водоканали мають увійти в ринок електроенергії з 100 % передоплатою, для цього до 1 січня 2019 року потрібно укласти нові договори з енергопостачальними організаціями. У разі якщо договорів не буде, відповідні організації не зможуть постачати електроенергію водоканалам.

Водоканали не можуть забезпечити 100 % передоплату через низку об’єктивних причин: тариф не покриває всі витрати підприємств, більшість підприємств водопровідно-каналізаційного господарства не отримали погашення заборгованості з різниці в тарифах, є затримки з відшкодування сум пільг та субсидій тощо.

Через наведені причини підприємства галузі станом на кінець 2018 року мають значну заборгованість зі спожитої електричної енергії – близько 6 млрд грн.

Водоканали не можуть розраховуватись своєчасно навіть при діючій системі розрахунків (за фактом отриманих послуг), не кажучи вже про попередню оплату, згідно з вимогами, внесеними до Закону.

Нові законодавчі вимоги можуть призвести до зупинки та банкрутства стратегічних підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, що призведе до катастрофічних наслідків соціального, економічного й техногенного характеру непередбачуваних масштабів.

Для того щоб не допустити зупинки водоканалів зокрема необхідно: Негайно відтермінувати введення в дію деяких положень Закону, змінити існуючу систему тарифоутворення, врегулювати питання державної компенсації різниці в тарифах.

Учасники прес-конференції: президент Асоціації “Укрводоканалекологія” Дмитро Новицький, віце-президент Асоціації “Укрводоканалекологія” Ольга Бабій, директор Асоціації “Укрводоканалекологія” Олександр Шкінь, керівники українських водоканалів.

Необхідна акредитація на Viber 096 527 75 00, або e-mail press@vodokanal.kiev.ua в форматі: назва ЗМІ, Ім’я та прізвище журналіста (оператора), контактний номер телефону журналіста.