Поки ми підраховуємо збитки від аварії на колекторі по вул. Ліскова, яка сталась на початку травня в м. Миколаєві, масштаби катастрофи збільшуються.

На початку травня в нашому місті під час заміни ділянки колектору по вул. Ліскова під вантажним краном утворилось провалля. Пісок та ґрунт з провалля закупорило самопливний колектор діаметром 1400 мм, стоки почали витікати через колодязі та у домівках людей.

Аварійні служби МКП «Миколаївводоканал» викопали ще додатково 2 траншеї для прочистки колектора, і тоді стало очевидно, що відремонтувати його вже неможливо, необхідна повна заміна. І це не дивно, адже термін експлуатації залізобетонного колектору сплив ще 22 роки тому!!! Довжина аварійної ділянки – 500 м., ще 200 метрів по сусідній вулиці до головної насосної станції.

Вчора, 7 травня, вище проти течії стоків на вулиці Кузнечній, де з березня цього року йдуть роботи з реконструкції колектора за кредитом Європейського інвестиційного банку, через підвищення рівня стічних вод обвалився колодязь та створи ще один підпор, каналізація почала витікати фонтаном з колодязів у пров. Суднобудівників. Доки колектор по вул. Лісковій не закінчать продовжити реконструкцію по вул. Кузнечній не вдасться.

Орієнтовна вартість заміни колектору по Лісковій – 20 млн. гривень. Враховуючи те, що в тариф на водовідведення не закладена вартість реконструкції, без допомоги мера та депутатів міської ради ми не впораємось.

2-3 травня міська комісія з питань надзвичайних ситуацій та міськвиконком погодили виділення 2 млн. гривень із резервного фонду на ліквідацію аварії. Тепер питання, де взяти ще 18 млн?!

Тому я як генеральний директор МКП «Миколаївводоканал», як житель міста, як батько двох дітей закликаю депутатів міської ради почути нас, адже в їх силах врятувати місто, виділивши додаткові кошти. Не час думати про політику!

Більш того, в їх силах запобігти виникненню подібних катастроф і у майбутньому. Після обговорення мер Миколаєва Олександр Сєнкевич дав доручення спеціалістам підприємства розробити міську програму «Реконструкція мереж водопостачання та водовідведення», в рамках якої ми зможемо поступово у плановому режимі розпочати реконструкцію мереж, адже в Миколаєві 33 кілометра аварійних каналізаційних мереж, на заміну яких необхідно орієнтовно 2 млрд. 310 млн. 520 тис. Та ще 93 км аварійних водогонів, орієнтовна вартість заміни яких – 1 млрд. 16 млн. 148 тис.

Наразі ми вже завершуємо розробку програми, а от її прийняття – залежить від депутатів Миколаївської міської ради.