30 травня 2019 року в Запоріжжі у виставковому центрі «Козак-Палац» відбувся ІІІ спеціалізований міжнародний Запорізький екологічний форум «Еко Форум- 2019».

Організаторами заходу були: Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України, Запорізька міська рада, Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька торгово-промислова палата, Комітет підприємців з питань природокористування та охорони довкілля при ТПП України, Запорізький обласний союз промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал», Місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області», Громадська організація «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій». Захід проходив за підтримки Асоціації міст України, Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія».

Форум став платформою для взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування, представників науки, бізнесу та громадськості у галузі охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів, впровадження екологічних ініціатив та сприяння залученню інвестицій та інновацій для покращення стану довкілля, збереженню природних ресурсів, розвитку територіальних громад, налагодженню та зміцненню міжнародного співробітництва у галузі охорони довкілля.

Протягом трьох днів учасники екологічного форуму  говорили про глобальні світові тренди, законодавство, «зелену» модернізацію та свідомий вибір екологічного способу життя. Темами для обговорювання стали:

«Екологічні перспективи-2020» – пленарна частина форуму про реформи і законодавство, фінансування і консультування екологічних проектів. Досвідом своїх країн ділилися іноземні експерти: консультант проекту ПРОМІС з питань охорони довкілля Даг Хікман, головний інженер м. Торонто Майкл Д’Андреа, директор інституту Фасіліті Менеджменту в м. Берлін Вольфганг Шмаль, професор Краківського університету Герліх Кшиштоф та інші фахівці з питань екології.

«Екологія та бізнес» – тематичний розділ про технології захисту та очистки атмосферного повітря; управління водними ресурсами; новітні системи контролю та моніторингу стану навколишнього середовища; поводження з відходами; енергоефективність та відновлювальну енергетику.

«Екологія та місто» – вперше в рамках форуму працювала спеціалізована секція «Екоурбанізм. Green City Action Plan», план заходів Зеленого Міста, що допоможе вирішувати найактуальніші екологічні проблеми.

«Екологія та громадяни» – спеціальна секція, присвячена персональній екологічній відповідальності, освіті, мисленню та дії.

Загалом у програмі заходу проведено 10 спеціалізованих секцій, а також тренінги, воркшопи, публічні дискусії. Серед учасників гості із Азербайджану, Китаю, Польщі, Німеччини, Франції, Ізраїлю та Чехії.

На першому поверсі виставкового центру була розташована спеціалізована виставка «Еко-2019», дитяча освітня локація. На відкритому майданчику відвідувачам пропонували численні майстер-класи для дорослих і дітей, зони комфортного відпочинку, здорову та корисну їжу.

Спеціалізована виставка «Еко» відбулася за участю великих промислових компаній, малого та середнього бізнесу, комунальних підприємств, науково-дослідних інститутів. Інформаційні стенди представляли підприємства, міста та громади. Цього року були представлені стенди близько 100 компаній. Це представники великих промислових компаній, малий та середній бізнес – постачальники екологічного обладнання та продукції. Зокрема, компанії з Дніпра, Запоріжжя, Києва, Одеси, Полтави презентували  обладнання для промислової водопідготовки, системи моніторингу навколишнього середовища, електромобілі, сонячні електростанції, твердопаливні котли, лінії для сортування відходів, а також – пропозиції зеленого туризму, ландшафтний дизайн, екопродукцію. Значна частина стендів на виставці належала запорізьким промисловим підприємствам.

Активну участь у заході взяли експерти з питань екології, охорони довкілля, представники бізнесу, комунальних підприємств, науки, освіти. У ділових заходах взяли участь понад 140 провідних українських та закордонних спікерів з Канади, Німеччини, Польщі, США, Чехії. Представники області зазначили, що розвиток екологічної галузі та екологічна безпека – один із пріоритетних напрямків розвитку Запорізького краю. Втім, не завжди вистачає підтримки з боку центральної влади.

У секції «Управління водними ресурсами: якість води, очищення стічних вод» було присутнім широке коло підприємців, представників громадських екологічних організацій, керівників екологічних управлінь потужних запорізьких підприємств. У роботі секції взяли участь представники міністерств, відомств та асоціацій, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, спеціалісти науково-дослідних і проектних інститутів, навчальних закладів, водопровідно-каналізаційних господарств України, фахівці підприємств різних форм власності, що працюють у сфері водних ресурсів, енергозбереження, охорони навколишнього середовища. Вони презентували інформацію про реалізовані природоохоронні заходи, представляли продукцію, технології, послуги.

Екологічний проект у промисловому Запорізькому регіоні став майданчиком до реалізації нових екологічних програм, у тому числі – міжнародних, створення системи кооперації та субконтрактингу між великими та малими підприємствами, залучення інвестицій та інновацій у сфері екологічної безпеки, для обміну досвідом та презентацій нових технологій у сфері збереження довкілля.