На  Міжнародному водному форумі Яремче-2020, який зібрав більше ніж 240 учасників, розглянули низку важливих для водної галузі питань.

Питання щодо розробки концепції Національної стратегії водопостачання та водовідведення в рамках Національної стратегії водної політики України було в центрі уваги форуму «Яремче 2020». Представники Асоціації «Укрводоканалекологія», Міненергетики та захисту довкілля, Держводагенства, Міністерства розвитку громад і територій України, а також Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), обговорювали  окремі складові цієї стратегії та шляхи її реалізації.

За участі представників НКРЕКП відбулось обговорення тарифної політики в галузі водопостачання та водовідведення. Були озвучені зміни у формуванні тарифів та підготовки і виконання інвестиційних програм. Також звернули увагу на те, що саме буде враховуватись при коригуванні тарифу. З основних нововведень, які очікуються, – формування довгострокових інвестиційних програм на 5-10 років, під які можна буде брати кредити міжнародних банків.

Також приділили увагу необхідності внесення змін до Закону про комерційний облік. З цього приводу Асоціація «Укрводоканалекологія» формує свої пропозиції змін до Закону.

На форумі підсумували роботу Асоціації «Укрводоканалекологія» за останній рік. За цей час було реалізовано чимало законодавчих ініціатив. Зокрема, відпрацьовано закон про ринок електричної енергії, запропоновані більш прогресивні методи розрахунку заробітної плати, відтерміновано введення в дію ДСанПіН 2.2.4-171-10, виконати вимоги якого водоканали не мали б технічної можливості.

Запис трансляції форуму можна подивитись на сторінці Асоціації «Укрводоканалекологія» у Фейсбук https://www.facebook.com/Ukrvodokanal/

Фото події можна переглянути на нашому сайті: https://ukrvodokanal.in.ua/vidbuvsya-mizhnarodnyj-vodnyj-forum-yaremche-2020/