Уряд України отримав позику від Міжнародного банку реконструкції та розвитку у сумі 350 млн дол. США для цілей Другого проекту розвитку міської інфраструктури (ПРМІ -2).

Проект фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) (300 млн дол. США) спільно з Фондом чистих технологій (ФЧТ) (50 млн дол. США) та має на меті сприяти комунальним підприємствам у підвищенні якості та надійності надання послуг і зменшенні операційних витрат шляхом низки інституційних удосконалень та реабілітації систем водопостачання, водовідведення та утилізації твердих побутових відходів.

У 2014 році між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку підписано угоди про позику:

–       від 26.05.2014 № 8391-UA;

–       від 26.05.2014 № TF 17112 (від імені ФЧТ).

4 грудня 2014 року підписано п’ятисторонні субкредитні договора між Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Київською міською радою, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг та ПАТ «АК «Київводоканал» № 13010-05/128 та № 13010-05/129 про умови використання позики.

Відповідно до вказаних субкредитних договорів на реконструкцію водопровідного господарства міста Києва виділено 11,4  млн дол. США, в т. ч. за рахунок коштів МБРР – 9,3 млн дол. США, за рахунок коштів ФЧТ – 2,1 млн дол. США.

В рамках ПРМІ-2 ПрАТ «АК «Київводоканал» проведено міжнародні торги на визначення генеральних підрядних організацій по трьох Лотах:

  1. «Реконструкція насосних станцій І-го підйому Дніпровської водопровідної станції з впровадженням енергозберігаючого обладнання та частотного регулювання з водозабірними спорудами» (Лот 1);
  2. «Реконструкція насосної водопровідної станції третього підйому Деснянської водопровідної станції з впровадженням енергозберігаючого обладнання та частотного регулювання, реконструкції енергогосподарства НС «Крутогірна» (Лот 2);
  3. «Постачання та монтаж механічного і електричного обладнання для підвищувальних насосних станцій», контракт (Лот 3).

ПрАТ «АК «Київводоканал» вже успішно реалізовано Лот 2, що передбачав реконструкцію двох водопровідних насосних станцій з впровадженням енергозберігаючого обладнання та частотного регулювання. На сьогоднішній день дані об’єкти вже введено в експлуатацію.

По  ЛОТ № 3 –  підвищуючі насосні станції – у 2019 році  було завершено повний комплекс будівельних робіт: замінено насосне обладнання, оздоблено фасади, виконано гідроізоляцію покрівлі, замінено технологічні трубопроводи та запірну арматуру, виконано монтаж систем автоматики та диспетчеризації.

По ЛОТ № 1 у 2020 році  були завершені роботи з монтажу насосних агрегатів на Дніпровській водопровідній  станції. Наразі виконуються роботи з прокладання технологічних трубопроводів, монтажу трансформаторів в  РУ-0.4 кВа, пуско-налагоджувальні роботи  шаф керування насосними агрегатами, а також  роботи з прокладання кабельних мереж та мереж керування технологічним обладнанням.