Шановні колеги!

На жаль, ситуація з поставками хлору досі не вирішена. Використовуючи своє монопольне становище, АТ «ДНІПРОАЗОТ» користується ситуацією, що склалась та пробує чинити політичний тиск на Уряд. Дуже погано, що заручниками стають наші підприємства. Нам варто було підготуватись до такої ситуації та напрацювати альтернативні поставки хлору.  Зараз в спішному порядку  постачальники хлору та гіпохлориту натрію пробують це зробити. Але в необхідній кількості та в короткий строк це зробити дуже важко.  Підприємства галузі використовують на місяць для знезараження біля 800 тонн хлору (у вигляді  скрапленого газу та гіпохлориту натрію). Біля 40% поставляється в цистернах, решта – в контейнерах по 900 кг. При цьому ціна хлору на сьогодні в зв`язку з ускладненням логістики та вартості імпортного продукту збільшилась майже в 3 рази.

До проблем з фізичною відсутністю реагентів, додались складнощі з виконанням тендtрних процедур в зв`язку зі зміною вартості та, можливо, постачальників.

Для скорочення процедури закупівель Асоціація може порадити скористатись Статтею 10. Закону України «Про публічні закупівлі»

Стаття 10. Оприлюднення інформації про закупівлю

1. Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме:

оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію – не пізніше ніж за 15   днів       до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині четвертій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж;

4. Оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну:

для товарів і послуг – 133 тисячам євро;

для робіт – 5150 тисячам євро.

Для багатьох підприємств це буде виходом не порушувати закон про закупівлі.