25 вересня представники Асоціації «Укрводоканалекологія» взяли участь у форумі «Ізраїльське чудо: Досвід управління водним господарством Ізраїлю, можливості двосторонньої співпраці між Україною та Ізраїлем», організованому торгівельно-економічною Місією Держави Ізраїль в Україні.

Головним спікером  форуму виступив  Григорій Бернштейн – начальник Департаменту ліцензуівання та контролю водних споруд, виробництва води (водозабору), водопостачання та очисних споруд, Управління Водних Ресурсів (Israel Water Authority), Міністерства національної інфраструктури, енергетики та водопостачання Ізраїлю.

Експерт поділився з українським колегами досвідом керування водним  господарством Ізраїлю, економічними аспектами управління водокористуванням  та інноваціями у водному господарстві. Також розглядалася система тарифів, закони та економічна регуляція, очищення забруднених грунтових вод та інші важливі питання.

 Сфера водопостачання Ізраїлю є  самоокупною, а не дотаційною, як в Україні. В Ізраїлі суворо контролюється кількість витраченої води,  більше того,  вода використовується по кілька разів – проходить очищення і знову повертається до споживачів. Голова торговельно-економічної місії Ізраїлю в Україні Елізабет Соловйова зазначила, що в країні діє 250 спеціальних фабрик, що займаються опрісненням води, а 87 % всього об’єму очищеної води повертається у вжиток.

«Україна багата на водні ресурси, але, нажаль, ми не вміємо їх заощаджувати і не усвідомлюємо наслідки, до яких може привести таке ставлення. Тож ми активно вивчаємо досвід Ізраїлю щодо економії водних ресурсів, попередження їх забруднення та опріснення морської води для її використання у побутових та сільськогосподарських цілях. Ми вивчали досвід і інших країн, та дійшли висновку, що кращого підходу до системи очистки води і збереження водних ресурсів, ніж в Ізраїлі, поки що не існує. Тож дякуємо нашим ізраїльським колегам за можливість повчитися в них, табудемо в подальшому звертатися за порадами», – підсумувала віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.

Відеоматеріали форуму будуть опубліковані на сайті найближчим часом.