Житлово-комунальна сфера України протягом тривалого часу стикається з комплексними системними проблемами, що мають хронічний характер. Галузі водопостачання та водовідведення, а також теплопостачання є одними з найбільш проблемних секторів ЖКГ, адже вони забезпечують життєво важливі потреби населення.

Щоб систематизувати наявні проблеми та знайти вихід, сьогодні був проведений Круглий стіл щодо координації спільних дій підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та теплоенергетики.

Участь у заході взяли представники уряду, місцевих органів влади, підприємств ЖКГ, експертного середовища, громадськості, а також міжнародних партнерів.

Фахівці та експерти обговорили стан та перспективи підприємств критичної інфраструктури напередодні зими 2024/2025, спільні проблеми та досвід їх вирішення. Зокрема акцентували увагу на технічних, технологічних, фінансово-економічних, законодавчих проблемах та питанні тарифоутворення.

Лише стратегічне бачення розвитку галузей водопостачання та теплопостачання допоможе вирішити всі ці проблеми. Важливо невідкладно відновлювати пошкоджену інфраструктуру, а також активізувати зусилля із залучення фінансування від міжнародних партнерів. Критично важливим кроком є оптимізація тарифної політики, щоб забезпечити обґрунтоване ціноутворення, яке враховує реальні витрати на надання послуг і потреби в інвестиціях у сектор.

Учасники круглого столу закликають уряд України, місцеві органи влади, міжнародних донорів та всі зацікавлені сторони до негайної співпраці для реалізації цих ініціатив. Забезпечення стійкого та ефективного розвитку водопровідно-каналізаційного господарства та теплоенергетики є ключем до стабільності та відновлення України в післявоєнний період.