Представники Асоціації «Укрводоканалекологія» взяли участь у заході щодо презентації пріоритетів діяльності Міністерства розвитку громад та територій України.

Під час заходу міністерка  Альона Бабак представила програму подальших кроків у впровадженні реформи місцевого самоврядування, сфери будівництва, житлової політики, енергоефективності, ЖКГ та регіонального розвитку на наступні 5 років.

Серед пріоритетів діяльності Міністерства – забезпечення населення якісною питною водою. На сьогодні у більш ніж 800 населених пунктах України привозна питна вода, і ситуацію потрібно негайно вирішувати.

На думку Альони Бабак треба передати повноваження з регулювання тарифів на рівень громад. Але при цьому важливо враховувати особливості кожного регіону і спочатку уважно вивчити це питання.

Міністерка повідомила, що зараз розглядається можливість запровадження з 2021 року так званих стимулюючих тарифів за бажанням підприємтва, які будуть затверджуватись на 3 роки і містити інвестиційну складову. Наразі складно системно планувати розвиток комунальної інфраструктури, якщо тарифи та інвестпрограми затверджуються на рік, а об’єкти інфраструктури експлуатуються по кількадесят років. Таким чином комунальні підприємства матимуть можливість покращувати і розвивати інфраструктуру, щоб забезпечувати якісними послугами усіх споживачів.