На комунальному підприємстві «Харківводоканал» розпочато роботи з реалізації інвестиційного проєкту «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м. Харкова».

Як повідомив перший заступник генерального директора КП «Харківводоканал» Олександр Коваленко, це спільна програма КП «Харківводоканал» та Міжнародного банку реконструкції і розвитку, яка передбачає реконструкцію міських очисних споруд та утилізацію мулового осаду. КП «Харківводоканал» – одне з перших підприємств в Україні, яке за допомогою залучення інвестиційних коштів вирішить питання утилізації мулового осаду.

На КП «Харківводоканал» реалізується інвестиційний проєкт з реконструкції очисних споруд«Реалізація даного проєкту дуже важлива подія не тільки для нашого підприємства, але і для всього міста. Наразі це масштабне будівництво стартувало. Приступили до розробки котловану для зведення майбутньої насосної станції. Попередньо були виконані всі підготовчі роботи, отримані необхідні дозволи, що в подальшому дозволить прискорити виробництво монтажу та облаштування відстійників на діючих спорудах», – зазначив Олександр Коваленко.

За його словами, розробкою технічного проєкту реконструкції очисних споруд займалася фірма-переможець тендеру, з якою у КП «Харківводоканал» підписано контракт. Цей проєкт пройшов державну експертизу. Зокрема, будуть реконструйовані самі очисні споруди, прокладено нові трубопроводи, а також на підприємстві буде впроваджено нову технологію нітри-денітрифікації. А також виробництво електроенергії з біогазу, отриманого шляхом зброджування осаду стічних вод.

Нагадаємо, інвестиційний проєкт «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд м. Харкова» включає в себе п’ять етапів, серед яких: реконструкція Міських очисних споруд №1 і №2, будівництво дублюючого каналізаційного колектора і реконструкція існуючого, вибір оптимального варіанту утилізації мулового осаду. Реконструкція каналізаційного господарства дозволить не тільки підвищити ефективність роботи очисних споруд, а й вирішити екологічну проблему та заощадити ресурси енергоспоживання.