25 вересня 2019 року у Мінрегіоні під головуванням Кругляка Е.Б. відбулась нарада  з питань виконання планів, підготовки та готовності об’єктів житлово-комунального господарства, підприємств паливо-енергетичного комплексу, суб’єктів соціальної сфери до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 рр.

На нараді були присутні представники центральних органів виконавчої влади, НАК «Нафтогаз України», органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств та профільних Асоціацій.

Підготовка об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 рр йде нормально, але головними проблемними питаннями є фінансовий стан підприємств:

  • заборгованість держави за відшкодування пільг і субсидій – 5млрд гривень;
  • заборгованість населення за комунальні послуги, яка складає 18 млрд. гривень;
  • заборгованість з різниці в тарифах, що утворилась станом на 01.01.2016, та залишилася непогашена станом на 01.01.2018 від 3-4 млрд. гривень;
  • затримка прийняття законопроекту № 7083 (внесення змін до Закону №1730), яким впроваджуються ефективні механізми погашення заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії.

За словами Кругляка Е.Б. по пільгам і субсидіям Мінфін планує поступово розрахуватися до кінця року, щодо різниці в тарифах то в проекті Державного бюджету України на 2019 рік коштів не передбачено, але є народні депутати, зокрема з профільно Комітету, які будуть подавати свої пропозиції стосовно виділення коштів на погашення різниці в тарифах у 2019 році.

Прийняття законопроекту  № 7083 планується до кінця року.

Щодо реалізації ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» то майже всі підзаконні акти розроблені Мінрегіоном та 90% з них прийняті.

Підзаконні акти до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» знаходяться на погоджені в центральних органах виконавчої влади.