Вчора президент Асоціації “Укрводоканалекологія” Дмитро Новицький  провів брифінг на тему: “Наслідки російських обстрілів для інфраструктури країни, плани відновлення пошкоджених об’єктів”.

Вражаючи наші системи електропостачання та водопостачання, росія має на меті посіяти паніку та напередодні зими вивести з ладу нашу інфраструктуру.  Це частина стратегії, адже на фронті ворог не має успіхів, тому залякує цивільне населення. Але  керівники і працівники водоканалів тримають свій комунальний фронт, і в кожному місті на сьогодні ми забезпечуємо якісну питну воду та надійне каналізування“, – сказав Дмитро Новицький.

Водоканали України забезпечені необхідними реагентами для  водопідготовки, укладаються контракти для постачання ремонтних матеріалів. Усі питання оперативно вирішуються з Мінрегіоном та НКРЕКП, у тому числі впровадження змін до чинного законодавства.

Під час обстрілів 10 жовтня було вражено більше 100 об’єктів енергетики і водопостачання, у тому числі і в Києві. По інших містах система водопостачання також зазнала певних складнощів у зв’язку з пошкодженням об’єктів енергопостачання. Це були Львів, Суми, Харків та інші міста, але фахівці оперативно відновили роботу водопровідних і каналізаційних споруд.

Проблемні ситуації, які зараз є у водоканалів, можна умовно розділили на три категорії. Водоканали, які знаходяться безпосередньо в зоні бойових дій. Водоканали, які знаходяться в зоні ризику. Водоканали західної частини України, де різко збільшилась кількість споживачів. Відновлювати інфраструктуру допомагають міжнародні гуманітарні та фінансові організації.

Найбільше у Асоціації налагоджена співпраця з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.  МКЧХ  з 2014 року співпрацює з українськими комунальними службами, надає допомогу у забезпеченні населення питною водою. За час війни організація допомогла понад 8 мільйонам людей по всій країні. МКЧХ працює з півсотнею комунальних підприємств і адміністрацій задля відновлення централізованих систем водопостачання та водовідведення: постачає реагенти та матеріали, допомагає у відбудові інфраструктури, забезпечує населення питною водою. У східні регіони постачає бутильовану воду та ємності для зберігання води.

“Ми продовжуємо тісну співпрацю з Червоним Хрестом і дуже вдячні за допомогу. Будь-яка інформація про ніби то припинення діяльності Червоного Хреста в Україні не відповідає дійсності“, – підкреслив Дмитро Новицький.