Водоканали, що забезпечують централізоване водопостачання в містах України, дотримуються всіх вимог Державних санітарних правил і норм щодо якості води, яка подається в мережу. Треба визнати, що мережі, по яких вода транспортується до будинків, дійсно перебувають в аварійному стані і їх треба замінювати, на що потрібні величезні гроші. Проте системне промивання в плановому порядку дозволяє стверджувати про найменший влив стану магістральних та розподільчих мереж на якість води, що подається до багатоповерхових будинків.

Більшість проблем якості води в оселях багатоквартирних будинків полягає у вторинному забрудненні саме у внутришньобудинкових мережах, які не промивали з часу введення в експлуатацію.

Щоб продемонструвати та привернути увагу мешканців та балансоутримувачів багатоквартирних будинків до цієї проблеми, Київодоканал провів показову промивку у багатоповерховому будинку.

В якості експерименту фахівці водопостачального підприємства спільно з керуючою компанією, що утримує будинок, провели промивку внутрішньобудинкових мереж у багатоповерховому будинку, мешканці якого неодноразово скаржилися на незадовільну якість води.

Всі витрати на виконання робіт взяв на себе водоканал, на час виконання промивки загальнобудинковий лічильник було демонтовано, щоб мешканцям не довелось сплачувати зайві кошти за витрачену на промивку воду.

Вода, що відбиралась з внутрішньобудинкової мережі до початку промивки, була незадовільної якості і містила осад, адже в трубопроводі за довгий час експлуатації накопичилися окисли заліза.

Вже після проведення трьохкратної промивки, відібрана вода повністю відповідала чинним Державним санітарним правилам і нормам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Це свідчить про те, процедура промивки внутрішньобудинкової мережі безумовно ефективна і відіграє важливу роль для кінцевої якості води у квартирах споживачів.

Організації, які обслуговують будинки, повинні не рідше двох разів на рік промивати будинкові мережі, але ця вимога, на жаль, не виконується! Окрім того, обслуговуючі організації мають попереджати мешканців будинків про можливе погіршення якості води через виконання робіт на внутрішньобудинкових мережах. А після виконання робіт проводити позапланові промивки будинкових мереж.

Важливо нагадати, що водоканали не є балансоутримувачами внутришньобудинкових мереж і не можуть відповідати за їх обслуговування, цим повинні займатись балансоутримувачі: керуюча компанія, ОСББ, ЖБК тощо.

Переглянути відео про те, як Київводоканалом виконувалась промивка внутрішньобудинкових мереж, і які результати вона дала нижче: