Головна каналізаційно-насосна станція у м. Хмельницькому недарма є головною. Цей пункт прийому стічних вод з усього міста є найбільшим і найтрудоємкісним, адже за таких масштабів необхідні і значні матеріальні витрати, і постійна техпідтримка для роботи станції.

Уже не перший рік міське комунальне підприємство “Хмельницькводоканал” проводить активну роботу з модернізації технічного обладнання ГКНС. Зокрема, раніше було виконано заміну трьох насосних агрегатів із повною автоматизацією їх роботи.

Цьогоріч за власні кошти у розмірі 754 тис. 631 грн. підприємство здійснило установку, налагодження та запуск в експлуатацію двох грабельних механічних решіток, призначених для затримання завислих відходів, що потрапляють на станцію зі стічними водами.

Основними перевагами решіток є автоматизований процес роботи, їх матеріал (нержавіюча сталь, яка, відтак, не піддається корозії, а отже, підвищує їх експлуатаційний термін та надійність), а також висока пропускна спроможність — не менше 2500 кубічних метрів на годину. Увесь цей комплект можливостей дає змогу не лише покращувати якість очистки стічних вод, що потрапляють на станцію, а й дбати і про екологічний стан навколишнього середовища.