Одним з перших питань для обговорення на Міжнародному водному форумі «Яремче 2024» став фінансово-економічний стан підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.

Своїм баченням проблеми та шляхів її вирішення поділились перший заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Шкураков; директорка Департаменту комунальних послуг Мінінфраструктури Наталія Хоцянівська; заступник директора Департаменту із регулювання відносин у сфері централізованого водопостачання та водовідведення НКРЕКП Дмитро Соломка; голова відділу водопостачання, санітарії та гігієни ЮНІСЕФ, Україна Ніколас Осберт; експертка з фінансово-економічних питань Асоціації «Укрводоканалекологія» Олена Колесник.

«З початку повномасштабного вторгнення у сфері водопостачання та водовідведення було пошкоджено 583 об’єкти, на сьогодні 223 з них відновлено. Також пошкоджено 1110 км водопровідних та каналізаційних мереж, з яких відновлено 279 км. На сьогодні борги споживачів за послуги перевищують 8,5 мільярдів, борги підприємств за електричну енергію також вже сягають майже 8 мільярдів гривень. Загалом збитки від війни в секторі водопостачання та водовідведення на сьогодні попередньо обраховані в розмірі понад 7 мільярдів доларів. Для відновлення інфраструктури урядом було прийнято ряд постанов та розпоряджень, де передбачено виділення коштів на відновлення – більше 13 мільярдів гривень на 52 проєкти», – повідомила директорка Департаменту комунальних послуг Мінінфраструктури Наталія Хоцянівська.

Детальніше ознайомитись з презентаціями учасників дискусії:

Вектор розвитку сектору водопостачання та водовідведення – Н. Хоцянівська

Державне регулювання сфери централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в Україні- Р.Кайдаш

Державне регулювання сфери централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в Україні- Д. Соломка

ФІНАНСОВИЙ СТАН Г АЛУЗІ В УМОВАХ ВІЙНИ- О.Колесник

Фіннансово-економічний стан підприємств водопостачання та водовідведення – Nikolas Osbert