Представники Асоціації «Укрводоканалекологія» взяли участь у організованій ВООЗ зустрічі на тему «Посилення водопостачання, санітарії та гігієни для громадського здоров’я та якісної медичної допомоги в Україні: Вивчені уроки та майбутні напрямки для невідкладного та довгострокового покращення».

Доступ  до  безпечної  води,  належної  санітарії  та  належних  гігієнічних  практик  (WASH)  є фундаментальними  передумовами  громадського  здоров’я  та  якісної  медичної  допомоги. Різноманітні  партнери,  діяльність  яких  координується  через  Український  кластер WASH, надають  підтримку  українським  органам  влади  та  установам  у  реагуванні  на  надзвичайні потреби  у  сфері WASH.

З  моменту  свого  заснування  у  вересні  2022  року  проект  був  присвячений  підвищенню готовності  та  стійкості  систем  водопостачання  та  санітарії,  посиленню  епіднагляду  та реагування на спалахи захворювань, що передаються через воду, а також покращенню послуг та практик у сфері водопостачання, санітарії, гігієни. Завершення першого року реалізації проекту дає можливість проаналізувати отримані уроки та  посилити  спільні  стратегічні  зусилля  партнерів,  які  працюють  у сфері  WASH.

Під час свого виступу директор Асоціації «Укрводоканалекологія» Олександр Шкінь наголосив, що для водоканалів дуже важливо мати змогу забезпечувати фінансування своєї поточної діяльності через тариф. Тільки за умови прийняття економічно обгрунтованих тарифів водопровідеі підприємства зможуть забезпечувати високу якість води та належний рівень надання послуг.

Результатом обговорень стало узгодження майбутніх напрямків роботи,  скоординовані дії для забезпечення стійкості та сталості послуг водопостачання, санітарії та гігієни в Україні.