Сьогодні з робочим візитом до Києва прибули польські експерти, зацікавлені у відбудові, реконструкції та модернізації інфраструктури в Україні.

Під час війни Польща стала нашим потужним союзником та вірним другом, надавала допомогу на всіх рівнях, в тому числі активно підтримувала комунальні підприємства, надсилаючи  обладнання, реагенти та іншу необхідну допомогу.

На  робочу зустріч з представниками асоціації «Укрводоканалекологія» прибули представники делегації з Республіки Польща: голова правління ТОВ “Гданські води” Ришард Гаєвський, голова правління ТОВ “Порт чистої енергії” Славомір Кішкурно, координатор технічної допомоги для України Юрій Жерліцин, комерційний директор ТОВ “Блейкан Холдінг” Януш Задрош та голова правління ТОВ “Територія метрополії Гданськ-Гдиня-Сопот” Міхал Гласер.

Метою  зустрічі було  налагодження робочих контактів  щодо відновлення, реконструкції та модернізації водопровідно-каналізаційної інфраструктури. Представники Асоціації розповіли польським колегам про роботу водоканалів в умовах війни та  окреслили першочергові потреби водопостачальних підприємств.

«Ми раді бачити польських колег в Україні, це ще одне свідчення їхньої підтримки. З самого початку війни Асоціація «Укрводоканалекологія» активно шукала допомогу серед міжнародних гуманітарних організацій і зарубіжних партнерів, і польські колеги одними з перших її надали. Наразі асоціація має базу даних, де консолідовані потреби українських водоканалів і окреслені проєкти, що плануються до реалізації. Головна задача Асоціації – сбалансувати допомогу, щоб кожне постраждале українське місто отримало належну увагу. Вже є стратегія відновлення водопостачальних підприємств України, яка передбачає зарубіжні інвестиції. Ми бачимо це як глобальну модернізацію водопровідно-каналізаційного господарства країни, вже маємо певні напрацювання і готові пропонувати конкретні рішення. Сподіваємось, що наші польські партнери долучаться до цього процесу і допоможуть у відбудові наших водоканалів та нашої країни вцілому», – сказав президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький.

«Ми тісно співпрацювали з польськими колегами ще задовго до війни, а у військових реаліях їхня допомога і підтримка стали для нас рятівними.  Дійсно, наразі українські водоканали потребують обладнання, матеріалів, реагентів, спецтранспорту. Також польські фахівці можуть допомогти в розробці нормативної документації та проведенням дистанційного навчання для українських фахівців водопровідної галузі. Ще одна важлива справа – це розповсюдження інформації про події в Україні, завдані окупантами руйнування та роботу наших підприємств в таких надскладних умовах. На сьогодні ми вже маємо стратегію відбудови і розвитку українських водоканалів, і досвід Польщі нам дуже допоможе в цьому», – сказав директор Асоціації Олександр Шкінь.

Представники делегації виявили бажання усіма доступними способами допомагати у відбудові українських водоканалів. За результатами зустрічі буде окреслено шляхи подальшої співпраці та реалізації нових проєктів з реконструкції водопровідно-каналізаційної інфраструктури українських міст.