24 березня 2020 року  відбулось обстеження  Херсонських міських споруд каналізації  комплексною комісією у складі Марини МАЛАХОВОЇ, заступника начальника Херсонського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Херсонській області (далі-Управління), начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Максима СЕНЧУКА та керівництва Херсонського Водоканалу,  на предмет  дотримання  технології  очищення стоків, правил безпеки праці та застосування  заходів особистого захисту персоналу в  умовах  запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції.

Перевіряючі були ознайомлені з особливостями технологічного процесу очищення стоків, останніми реконструкціями  об’єкту, ознайомились з   сучасним обладнанням, отримали змогу оцінити безпечність та контрольованість процесу, а також переконатись,  що  персонал дотримується всіх санітарних рекомендацій та правил гігієни.

Це застосування захисних масок,  контроль за температурою працівників, використання дезінфікуючого розчину та регулярна санітарна обробка приміщень та обладнання. Входи до приміщень забезпечені дезінфікуючими ковриками.

Робітники дістаються роботи та повертаються додому спеціальним транспортом підприємства. Визначені списки працівників, які можуть піти у планові відпустки, а також визначено графіки чередування відпусток, щоб максимально залишити людей вдома.

Працівники Водоканалу із розумінням ставляться до складної ситуації та не порушують умов карантину, виконуючи положення Протоколу №5 засідання об’єктової комісії з питань надзвичайних ситуацій МКП «ВУВКГ м.Херсона» від 23.03.2020.

Для довідки: Модернізація МОС триває постійно. За останні роки на МОС виконано реконструкцію системи збору жирів на пісколовках №4,5, змонтовано енергозберігаючий роторний компресор ВР-155-150 з частотним перетворювачем, виконано капітальний ремонт первинного відстійника № 6, змонтовано 2 механічних решіт з електроприводом РТО 1400 з нержавіючої сталі, встановлено Автоматичну систему контролю споживання електроенергії.  Крім того, замінено 522 м технологічних трубопроводів, виконано ремонт 73 засувок, 7 шиберів, 22 насосів. Триває капітальний ремонт відстійника №3, ремонтні роботи на насосній станції активного мулу. Планується придбання та заміна  осьового насосного агрегату, призначеного для перекачування активного мулу.

Нагадуємо, що згідно з інформацією ВООЗ “на сьогодні немає жодних доказів  того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них”.

Але ми завжди напоготові!