Через війну проблеми з доступом до питної води мають 6 мільйонів українців. Чому склалась така ситуація і чим це загрожує розповіла членкиня НКРЕКП Ольга Бабій в інтерв’ю  Українському радіо.

Найбільша проблема з водопостачанням наразі в східних регіонах України та в регіонах, де ідуть активні бойові дії. Ми розуміємо, Що в Маріуполі система водопостачання повністю зруйнована. Від відсутності води страждають міста в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях.

З питною водою проблеми і в Миколаєві, існуюча система водопостачання була зруйнована,  і наразі водозабір здійснюється з іншого джерела, тому наразі в місто подається технічна вода, а для забезпечення населення питною водою застосовують установки локальної доочистки.

Окупанти навмисно руйнують систему водопостачання наших міст, створюючи несприятливі санітарно-епідеміологічні умови для населення та не залишаючи можливостей для пожежогасіння.

Наприклад, у Чернігові окупанти спочатку знищили ремонтну базу водоканалу, а потім почали системно знищувати насосні станції. Обстріли не припинялись навіть під час проведення ремонтних робіт, через що загинуло 6 працівників підприємства.

Міжнародні організації вже занепокоєні тим, що проблеми з доступом до чистої води та водовідведенням можуть спровокувати погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації та сплеск інфекційних хвороб. На жаль, ми не контролюємо ситуацію на окупованих територіях, саме там і можливі найтяжчі наслідки.

Але українські водоканали роблять усе можливе, щоб забезпечувати населення послугами, слідкувати за якістю води та максимально швидко відбудовувати інфраструктуру. Сьогодні всі водопровідні підприємства спільно з військовими адміністраціями максимально роблять все для того, щоб населення мало надійні джерела водопостачання.

Повне інтерв’ю можна прослухати тут.