Smart city давно перестав бути фантастикою. У багатьох містах розумні технології вже стали реальністю, а в найбільших мегаполісах світу використовуються цілі комплекси розумних механізмів для полегшення життя містянам та комунальникам. Одним з яких є Smart Metering – це складова частина Smart City, яка допомагає підприємствам-постачальникам у простий та надійний спосіб контролювати споживання ресурсів, уникати критичних ситуацій та аварій.

Отже, Smart Metering – це “розумна” система обліку ресурсів. Вона охоплює обладнання та комплекс заходів для автоматизованого збору та обліку даних щодо споживання комунальних ресурсів: води, газу, електроенергії, тепла.

Облікові пристрої працюють на основі IoT-технологій (інтернету речей) та інтегровані з єдиним центром керування, куди стікається інформація про споживання. Завдяки централізованому збору даних комунальні служби можуть миттєво відстежувати стан своїх мереж і аналізувати витрату ресурсів.

Усе це сприятливо позначається на ефективності роботи міських комунікацій та оптимізації витрат, економить ресурси. Також система за показниками від вбудованих датчиків тиску може діагностувати наявність аварій на певних ділянках та повідомляти про них водоканал. Це може допомогти швидко відреагувати на ситуацію та своєчасно провести ремонт, мінімізувавши втрати. Таким чином Smart Metering виключає обман і помилки під час обліку, викликані людським фактором, допомагає вчасно робити «профілактичний» ремонт, уникаючи повного зношування систем, а також швидко знаходити місця аварій, не допускаючи масштабних витоків і втрат.

Досвід реалізації проєктів NB-IoT Київстар показав, що завдяки впровадженню Smart Metering розрахункова економія в середньому становить близько 17-20% від усіх операційних витрат.

Дізнатися більше про можливості Smart metering від Київстар.

Кнопка Замовити консультацію