Асоціація «Укрводоканалекологія» розширює спектр співпраці з міжнародними партнерами. Сьогодні під час робочої зустрічі був підписаний меморандум про взаєморозуміння і співробітництво з Міжнародною Організацією з Міграції, завдяки чому українські водоканали отримають ще більше допомоги і підтримки.

Міжнародна Організація з Міграції (МОМ) присутня в Україні ще з 90х років. Починаючи з 2014 року вона надавала гуманітарну допомогу водопостачальним підприємствам на сході країни, і наразі виділяє кошти на відновлення водоканалів, постраждалих в результаті російської агресії.

До сфери роботи організації входить допомога внутрішньо переміщеним особам та іншим людям, що постраждали внаслідок війни в Україні. Порядок співпраці включає надання гуманітарної допомоги,  послуг водопостачання та санітарії, обладнання і витратних матеріалів для відповідних послуг, впровадженням тимчасових та постійних рішень щодо притулків та житла.

Президент Асоціації Дмитро Новицький розповів про роботу «Укрводоканалекології» в часи війни:

«Війна змінила наші задачі та пріоритети. Сьогодні найважливіше – це забезпечити населення питною водою та водовідведенням. Тому Асоціація з перших днів війни почала створювати базу потреб водоканалів і шукати шляхи допомоги. Але в довгостроковій перспективі усі роботи з модернізації мають виконуватись в рамках єдиної стратегії розвитку водопровідного господарства,  робота над якою має бути відновлена з урахуванням нових реалій і потреб, які виникли у водоканалів у зв’язку з війною. Ми дякуємо нашим зарубіжним партнерам, протягом всього часу надавали і продовжують надавати нам допомогу. Наразі ми узагальнили досвід технічних, економічних та фінансових рішень водоканалів в часи війни, і передамо його всім країнам, що знаходяться у зоні ризику воєнних дій».

Віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Андрій Нікітін ознайомив представників МОМ з етапами співпраці з міжнародними гуманітарними організаціями на прикладі роботи Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Зокрема були розглянуті кейси відновлення водопостачання та водовідведення у населених пунктах Ірпінь, Бородянка, Горенка та Гостомель.

«Наша головна задача – отримати та структурувати інформацію про потреби постраждалих водоканалів, в першу чергу на деокупованих територіях. Інформація аналізується і розставляються пріоритети, першими допомогу отримують підприємства, де інфраструктура критично пошкоджена і необхідне термінове відновлення водопостачання споживачів. Інформація передається партнерам та донорам для оперативного виділення фінансування та допомоги», – розповів Андрій Нікітін.

Представники Міжнародної Організації з Міграції високо оцінили роботу Асоціації та висловили надію на подальшу плідну співпрацю.