Через бойові дії у багатьох водоканалах країни були пошкоджені, а подекуди і зруйновані об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства. Під ворожим вогнем опиняються водопровідні і каналізаційні насосні станції, очисні споруди, трубопроводи, ремонтна техніка. Постійні відключення електроенергії також не дають можливості підтримувати стабільне водопостачання.

Повністю зруйноване водопровідно-каналізаційне господарство Маріуполя, суттєвих втрат зазнала комунальна інфраструктура Чернігова, постраждали об’єкти водоканалів у Харкові, Миколаєві, Сумах, Житомирі та інших містах.

Підтримувати роботу водоканалів та відновлювати водопостачання допомагають міжнародні організації, зокрема ЮНИСЕФ та Товариство Червоного Хреста України. Вони закуповують та доправляють постраждалим водоканалам необхідні матеріали для ремонтних робіт та забезпечення процесів водопідготовки і водопостачання.

Тим часом водоканали України, що не постраждали від обстрілів, надають фахових спеціалістів, які допомагатимуть колегам проводити відновлювальні роботи. Наприклад, Київводоканал вже допомагає налагодити водопостачання місту Ірпінь. Вода у місто постачатиметься зі столичних водопровідних станцій, над приєднанням системи комунікацій вже працюють досвідчені фахівці.

У єдності наша сила! Разом до перемоги!