На підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України може виникнути складна ситуація з знезараженням питної води у зв’язку з зупинкою АТ «Дніпроазот».

Президент Асоціації «Укрводоканалекологія», Голова правління – генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький терміново звернувся до Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка з проханням зібрати нараду для вирішення даної ситуації, яка може призвести до припинення питного водопостачання про всій країні.

АТ «Дніпроазот», який є виробником рідкого хлору, що використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що головною причиною зупинки підприємства є економічна недоцільність виробництва рідкого хлору, що пов’язана із значним ростом ціни на природний газ.

Щомісячна потреба водоканалів у рідкому хлорі складає від 500 до 800 тон. Хлор також використовується для приготування гіпохлориду натрію.

АТ «Дніпроазот» – єдиний виробник рідкого хлору в Україні. Альтернативні постачальники є за кордоном, однак організувати в такі короткі терміни поставки хлору з інших країн практично неможливо.