Ми вже поспішаємо на допомогу до нещодавно деокупованого Херсону. Днями віце-президент Асоціації “Укрводоканалекологія” Андрій Нікітін та представники бізнесу відвідали Херсонводоканал, оглянули масштаб руйнувань  і провели ряд зустрічей з представниками Червоного Хреста, щоб окреслити напрямки подальшої роботи.

Ціль  візиту представників Асоціації –  допомогти  місцевим фахівцям зрозуміти, які пріоритети ставити на відновлення водопостачання та  як правильно працювати з донорами. Адже вся Україна, зокрема всі водоканали, вже готові допомагати відновлювати інфраструктуру Херсона.

В місті наразі немає  електроенергії,  води, каналізації,  опалення,  зв’язку. Але працівники Херсонводоканалу  вже зараз  роблять все для того, щоб відновити критично важливі об’єкти. Через приліт ворожої ракети також постраждала ремонтна техніка підприємства – сильно пошкоджено 20 спецавтомобілів. Крім того, російські солдати під час відступу вкрали більшість оргтехніки: комп’ютери, сервери, а також вцілілі авто: екскаватори, самоскиди, аварійні машини.

 

Представники Асоціації також принагідно відвідали Миколаївводоканал. Нагадаємо, що через пошкодження основного водогону, що пролягає в Херсонській області, мешканці міста майже два місяця не мали централізованого водопостачання, а потім в крани почала подаватись технічна вода, яка через великий вміст солі швидко руйнує трубопроводи та виводить з ладу побутову техніку. Наразі доступ до водогону вже є, і там цілодобово працюють фахівці водоканалу. Роботу ускладнює відсутність електропостачання на насосних станціях,  час також потрібен на розмінування території для можливості безпечної роботи спеціалістів.

Віримо, що спільними зусиллями ми швидко все полагодимо і відбудуємо, і мешканці Херсона та Миколаєва скоро матимуть у кранах питну воду.