На запрошення міністерства економіки Ізраїлю, представники Асоціації «Укрводоканалекологія» та директори  кількох водоканалів   України відвідали Тель-Авів.  У складі делегації також були директор департаменту економіки посольства Ізраїлю в Україні Світлана Новак, представники Київської міської державної адміністрації, представники бізнесу.

Під час візиту гості відвідали офіс водопостачальної компанії Тель-Авіву, очисні каналізаційні споруди, водопостачальну компанію Ієрусалима, виставку передових водних технологій.

 Виставка налічувала 74 екпоненти,  що демонстрували  найсучасніші  досягнення в сфері водопідготовки та очищення стічних вод. Особливо багато уваги було приділено диспетчеризації та інтелектуальній обробці отриманих результатів показань приладів для зменшення витоків. Були представлені технології  пошуку витоків зі супутника по зсувам, інтелектуальне прогнозоване споживання води в порівнянні з реальним, моніторінг якості стічних вод онлайн по каналізаційним мережам таінші інновації.

В Ізраїлі функціонує лише одна компанія по виробництву питної води, яка забезпечує водопостачання всієї країни.  80% води отримується за рахунок опріснення зворотнім осмосом, вартість цієї води не така вже й висока – біля 80 євроцентів, є свердловини глибиною до 1500 м. Воду використовують  ощадливо, дуже розвинуте повторне використання стічних вод для поливу. Варто відзначити наявність повного контролю за споживанням води у всіх точках, внаслідок чого  втрати води складають  лише 8%.

На сьогодні системи очистки води і збереження водних ресурсів в Ізраїлі є одними з найкращих і найбільш ефективних у світі. Ми вдячні колегам за можливість отримати цінний досвід і сподіваємося на подальшу співпрацю.