Представники Асоціації «Укрводоканалекологія» взяли участь у національному діалозі з питань політики щодо інтегрованого управління водними ресурсами. Захід організовано Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України в рамках регіонального проєкту «Європейський Союз для довкілля» для країн Східного партнерства спільно з Державним агентством водних ресурсів України.
Учасники обговорили прогрес, досягнутий в імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС з моменту підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, реформи водної політики, які все ще необхідні з точки зору країн-кандидатів на вступ до ЄС, а також наслідки руйнування водогосподарської інфраструктури внаслідок агресивної війни росії проти України. Вони визначили шляхи забезпечення якнайшвидшого задоволення нагальних потреб у водному секторі та врахування водних питань у планах відновлення та місцевого розвитку.
Про роботу Асоціації «Укрводоканалекологія» в часи війни розповів її директор Олександр Шкінь:
«Асоціація працює над налагодженням діалогу між постачальниками послуг, споживачами, представниками влади. З початку війни ми почали координувати дії між органами влади, регулятором, водоканалами, бізнесом, гуманітарними організаціями. Ми розробили дорожню карту, як нам виживати під час війни. Наш досвід ми узагальнили у спеціальному виданні, яке було перекладено на англійську мову і презентоване зарубіжним колегам. Ми активно беремо участь у міжнародних заходах, де розповідаємо про наші проблеми потреби. У нас підписані меморандуми з усіма донорськими організаціями, такими як ЮНІСЕФ, МКЧХ, МОМ, активно працює WASH Cluster. Наразі важливим напрямком роботи є контроль якості води в умовах війни, і ми працюємо над цим з міжнародними партнерами. За нашими розрахунками, для відновлення водопровідної галузі потрібно близько 40 мільярдів євро. Але нагальна проблема – це невстановлення економічно обгрунтованого тарифу, без якого про розвиток водопровідних підприємств не може бути мови, адже галузь недофінансована на 30%, і коштів не вистачає навіть на покриття операційних витрат. Ми вимушені були звернутись до президента України та до РНБО з проханням зобов’язати НКРЕКП розглянути питання встановлення економічно обгрунтованого тарифу для водопостачальних підприємств, щоб не допустити критичних наслідків».