Сьогодні керівники Асоціації «Укрводоканалекологія» продовжили обговорювати напрямки співпраці  з представниками ООН ЮНІСЕФ Лораном Ніколем, Себастьяном Трюффо та Володимиром Котом.

Директор Асоціації Олександр Шкінь розповів про роботу Асоціації та зусилля, спрямовані на допомогу постраждалим водоканалам:

«Асоціація продовжує об’єднувати та підтримувати українські водоканали, щотижня ми проводимо онлайн-зустрічі, де збираються представники близько 100 водопостачальних підприємств. Обговорюємо нагальні потреби, зокрема поставки реагентів та питання якості води. У нас створені робочі групи з різних питань, зокрема і ті, що консолідують інформацію про потреби водоканалів. Сподіваємось, що за сприяння ЮНІСЕФ пожвавиться робота з об’єднання наших напрацювань з базами даних Міністерства розвитку громад та територій України та національного регулятора. Адже в Україні близько 2,5 тисяч водопостачальних підприємств, і зібрати інформацію від кожного з них дуже складно».

Президент Асоціації Дмитро Новицький наголосив, що всі роботи з відновлення і відбудови водопровідної інфраструктури доцільно виконувати згідно із Стратегією розвитку водопровідно-каналізаційної галузі:

«Ми вже давно говорили про необхідність напрацювання такої стратегії, яка мала бути розроблена за фінансування Світового банку. За результатами проведеного Мінрегіоном конкурсу, організація, що займатиметься розробкою, мала бути оголошена  якраз перед початком війни. Наразі вважаємо, що робота над стратегією має бути відновлена з урахуванням нових реалій і потреб, які виникли у водоканалів у зв’язку з війною. Ця стратегія має стати невід’ємною частиною  загального Плану відновлення України».

Під час зустрічі також обговорили допомогу, яку ЮНІСЕФ надаватиме Чернігівводоканалу для відновлення пошкоджених під час військових дій об’єктів водопровідної інфраструктури. Торкнулись практичних питань подальшої взаємодії, співпраці та обміну інформацією. Учасники зустрічі висловили сподівання, що спільна робота допоможе максимально ефективно надавати допомогу підприємствам водопровідно-каналізаційної галузі України.