За фінансової підтримки Європейського Союзу ПРООН в Україні закупила та передала сучасне обладнання для покращення моніторингу водних ресурсів та оцінки екологічної ситуації в басейнах річок Дніпропетровщини, Миколаївщини, Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини.
До складу обладнання входить:
Шість портативних фотометрів із реагентами: ці прилади полегшать аналіз забруднення річок, адже надають важливі дані щодо їх стану та витоків забруднення.
Два підводні дрони із відеокамерами: це дрони нового покоління, оснащені маніпуляторами, камерами та датчиками, що дозволяють проводити комплексні обстеження акваторій і виявляти приховані джерела забруднення та підводні інфраструктурні пошкодження.
Підводний металошукач: цей інструмент допоможе виявити потенційні загрози та забруднюючі об’єкти в руслах річок, а також сприятиме безпеці водних ресурсів.
Це обладнання дозволить групам хімічної та радіаційної розвідки спільно з фахівцями департаменту екологічної політики вимірювати екологічний стан річок. Отримані дані будуть використані для ухвалення більш інформованих та ефективних рішень із відновлення та збереження акваторій.
Обладнання для аналізу якості води закуплено ПРООН в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».