30 травня пройшли публічні обговорення: створення Національного бюро фінбезпеки України та вдосконалення податкової системи.
В рамках заходу відбулась зустріч народного депутата України, Голови Комітети Верховної Ради України з податкової та митної політики Ніни Южаніної із віце-президентом Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольгою Бабій, директором Департаменту нормативно-правового забезпечення Катериною Швець та директором з організаційної роботи та нормативного забезпечення Олександром Шкінем.
Основною темою для обговорення стали зміни, що були внесені до Податкового кодексу стосовно механізму сплати за спеціальне водокористування.
Під час зустрічі Асоціації «Укрводоканалекологія» зазначили, що вимоги  Державної фіскальної служби України в трактовці  Податкового Кодексу нанесуть суттєві збитки підприємствам галузі.
Асоціація «Укрводоканалекологія» ініціювала зустрічі із ДФС та Мінфіном. Під час останньої зустрічі було досягнуто порозуміння і віднайдено спосіб декларування та сплати податку без врахування води, що подається населенню та ФОП і юридичним особам на власні потреби.
Мінфін пообіцяв 7-8 травня надати «правильну» узагальнюючу податкову консультацію замість індивідуальних. Однак, станом на сьогодні, обіцянки Міністерство фінансів не виконало. Отже, виникає ризик притягнення до відповідальності за ухилення від сплати податків керівників тих водопровідно-каналізаційних підприємств, що отримали індивідуальну податкову консультацію на весь об’єм.
Враховуючи цю ситуацію, головою правління-генеральним директором «Київводоканалу» Дмитром Новицьким (за погодженням з Наглядовою радою) було прийняте рішення: сплатити ренту згідно з чинною на сьогодні індивідуальною податковою консультацією; після врегулювання позиції та отримання письмового роз’яснення Мінфіну здійснити коригування нарахувань податку.
За результатами зустрічі було прийняте рішення, що на одному із засідань Комітету Верховної Ради України з податкової та митної політики буде розглянуто це питання  за участю всіх зацікавлених осіб.
Також на розгляд Комітету Верховної Ради України з податкової та митної політики планується винести питання внесення змін до Податкового кодексу стосовно обрахування по касовому методу абонентської плати та внесків за встановлення приладів обліку.