Вода у кранах шосткинців є абсолютно безпечною з епідемологічної точки зору. Додаткові заходи зі знезараження питної води у зв’язку з запровадженням карантину НЕ ПОТРІБНІ.
Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоровья (ВООЗ) стосовно питної води, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню https://www.who.int/…/water-sanitation-hygiene-and-waste-ma…
В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип’ятити воду не потрібно.
В лабораторії КП ВУВКГ «Водоканал» ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води, які щоденно відбираються на виході з наших водопровідних станцій згідно графіка. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках шосткинці мали безпечну воду.
Чи треба купувати бутильовану воду або зберігати питну воду про запас?
Немає необхідності купувати бутильовану воду у магазинах чи інших точках розповсюдження. КП ВУВКГ «Водоканал» постачає безпечну питну воду 24 години на добу 7 днів на тиждень (за винятком локальних аварій на мережах водопроводу).
Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію?
ВООЗ зазначає, що “на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них”.
Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BauA): “Передача віруса COVID-19 через каналізаційні мережі малоймовірна, адже основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юнктиви”.
Очисні споруди працюють у штатному режимі з дотриманням умов гігієни та техніки безпеки праці.
Не панікуйте, зберігайте спокій та бережіть себе і близьких!