В часи війни потужну підтримку водопостачальним підприємствам надали міжнародні організації. За координації Асоціації вони практично з перших днів повномасштабного вторгнення оперативно розпочали постачати постраждалим водоканалам матеріали, реагенти, техніку тощо, а також допомагати населенню, що залишилось без доступу до питної води.

Про свою роботу в часи війни детально розповіли представники міжнародних організацій  під час Lviv Eco Forum’22.

ЮНІСЕФ працює в Україні ще з 2014 року, надаючи допомогу водоканалам на сході. Із 24 лютого ЮНІСЕФ забезпечив доступ до безпечної води для кількох мільйонів людей, переважно через підтримку водних компаній хімікатами та обладнанням для очищення води, а також організовуючи доставку води, роздачу бутильованої води та наявність води у колективних центрах та інших критично важливих обʼєктах інфраструктури. ЮНІСЕФ продовжує підтримку водоканалів по всій Україні  хімічними засобами для очищення води, матеріалами, а також  забезпечуючи доступ до безпечної питної води для мешканців.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста теж з 2014 року співпрацює з українськими комунальними службами, надає допомогу у забезпеченні населення питною водою. За час війни організація допомогла понад 8 мільйонам людей по всій країні. МКЧХ працює з півсотнею комунальних підприємств і адміністрацій задля відновлення централізованих систем водопостачання та водовідведення: постачає реагенти та матеріали, допомагає у відбудові інфраструктури, забезпечує населення питною водою.

Українським водоканалам також допомагають Швейцарське агентство зі співробітництва та розвитку (SDC), Water4Ukraine, WSW GmbH, Save The Children (STC) та багато інших.

Подивитись панельну дискусію «Робота міжнародних організацій щодо підтримки підприємств водопровідно-каналізаційного господарства України» на Lviv Eco Forum’22  можна за посиланнями:

Перша частина: https://www.youtube.com/watch?v=CMvU2uivuJU

Друга частина: https://www.youtube.com/watch?v=PDLT80sNNRQ