Сьогодні у Міжнародному виставковому центрі розпочався Міжнародний водний форум AQUA UKRAINE, в ході якого проходитимуть тематичні конференції та дискусії.

Президент Асоціації “Укрводоканалекологія”Дмитро Новицький взяв участь у дискусії “Національний діалог з водної політики”, де озвучив думки щодо гармонізації стратегії реформування водопровідно-каналізаційного господарства та національної стратегії управління водними ресурсами України. 

“Основними викликами для водопровідно-каналізаційної галузі є відсутність протягом тривалого часу інвестицій у її розвиток та застарілі технології”, – зазначив Новицький. Отже, головними напрямками втілення програми реформування галузі мають бути: економічний (фінансування, інвестиції), технічний (модернізація, реконструкція, будівництво), нормативний (відповідність СанПіН), та професійний (кадровий потенціал галузі). У презентації було представлено елементи водної стратегії та модель її реалізації.

В перший день форуму також  відбулася експертна дискусія”New water management”, де підіймалося питання згубної дії фосфатів на екологію водойм. Про загрозу, яку несуть фосфатовмісні миючі засоби, та шляхи вирішення проблеми розповів директор Департаменту екологічного нагляду Київводоканалу Олександр Гуменюк. 

В останні десятиріччя в стічних водах, що надходять на очистку на каналізаційні очисні споруди міста Києва – Бортницьку станцію аерації, різко зросла кількість фосфатів. Якщо в середині 90-х років минулого століття концентрація фосфатів в стічній воді, яка надходила на споруди, становила 6-8 мг/л, то на сьогоднішній день вона сягає майже 30 мг/л. При нормативі скиду в міську каналізаційну мережу – 8.0 мг/л.

Вирішити проблему можна тільки на законодавчому рівні заборонивши використання фосфатів у побутовій хімії, зробивши більш суворими норми скидів для підприємств та терміново прийнявши правила приймання стічних вод з урахуванням потреб конкретного міста.

Олександр Гуменюк також анонсував акцію “Стоп фосфат”, що буде проводитися Київводоканалом, та запросив усіх присутніх долучитися до круглого столу с цього питання, що відбудеться 22 листопада.