На водопровідній насосній станції №9 завершили реконструкцію хлораторної. За майже 13 мільйонів гривень, 12 з яких — кошти міського бюджету, провели технічну модернізацію та капітальний ремонт будівлі. Відтепер на об’єкті працюють дві гідролізні установки, що тепер дозволяє міському комунальному підприємству “Хмельницькводоканал” виробляти гіпохлорит натрію для знезараження та промивки водопровідних мереж міста.

За словами директора підприємства Віталія Кавуна, це дозволить не лише покращити якість питної води у Хмельницькому, а й заощадити чимало коштів. До слова, раніше на закупівлю гіпохлориту натрію підприємство щорічно витрачало близько 2 млн. грн. Тепер, оскільки є можливість виробляти його самостійно, фінансові витрати зменшились майже вчетверо.

Віталій Кавун додає, що наразі працює одна установка. Іншу будуть використовувати як резервну для різних виробничих потреб підприємства.

На презентацію роботи установки завітав хмельницький міський голова Олександр Симчишин, заступник міського голови Анатолій Нестерук, а також представники ТОВ “Науково-виробнича фірма “Екологія України”. Присутнім продемонстрували, як відбувається процес виробництва гіпохлориту та ознайомили із технологією роботи установок. До слова, Хмельницький став третім містом України, крім Львова та Житомира, де працюють установки подібного типу.